Arhitekta Dirka Jana Postela lekcija

17/03/2017
IzdrukātNosūtīt
Attēlā: Muzejs "Voorlinden", publicitātes foto
Attēlā: Muzejs "Voorlinden", publicitātes foto
1

24. martā plkst. 11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. stāva ātrijā augstskolas RISEBA Arhitektūras programmas bakalaura projektu izstādes "Pār-radīšana" ietvaros notiks arhitekta Dirka Jana Postela ("Kraaijvanger architects", Nīderlande) atklātā lekcija "Architecture to survive and to die for" ("Arhitektūra, kuras dēļ izdzīvot un mirt") – par nākotnes perspektīvām arhitektūrā, īpaši par augsta līmeņa ilgtspējību apvienojumā ar kvalitatīvu arhitektūru. Ieeja bez maksas.

Dirks Jans Postels (Dirk Jan Postel) (1957) – arhitekts un partneris arhitektu birojā "Kraaijvanger architects" Roterdamā. Studējis arhitektūru Delftas Tehniskajā universitātē (Nīderlande). Pazīstamākie darbi: muzejs "Voorlinden" netālu no Hāgas (2016), Utrehtas pašvaldības ēka (2014) un Nīderlandes vēstnieka rezidence Pekinā (2007). 2008. gadā iznākusi monogrāfija "Dirk Jan Postel: Transparencies" (autori: Dirk Jan Postel, Philip Jodidio; Master Architects Series; izdevējs "Images Publishing").

Dirks Jans Postels bijis žūrijas loceklis vairākos ārvalstu konkursos, pasniedzis un lasījis lekcijas četros kontinentos. Viesprofesors Delftas Tehniskajā universitātē, Karalienes koledžā Belfāstā, Bātas universitātē, Birmingemas universitātē, Tsinghua universitātē Pekinā, Qingdao universitātē, Prāgas CVUT, PUC Riodežaneiro un Kuveitas universitātē. Kopš 2017. gada viesprofesors augstskolas RISEBA Arhitektūras profesionālā maģistra studiju programmā.

"Kraaijvanger architects" birojs Roterdamā dibināts 1927. gadā, un pastāv nododot zināšanas un prasmes nākamajām paaudzēm. Ģimenes uzņēmuma gars joprojām ir dzīvs. Ar profesionālu attieksmi birojs turpina darbu jau gandrīz 90 gadus, un ir atpazīstams ar nozīmīgiem valsts pārvaldes ēku projektiem, augsta līmeņa un ilgtspējīgiem birojiem, muzejiem, kultūras centriem, koncertzālēm, izglītības iestādēm, ekskluzīvām rezidencēm un tirdzniecības vietām. "Kraaijvanger architects" cenšas radīt kvalitāti, kas ir mūžīga un ilgtspējīga un ir pārliecināti, ka integrēta pieeja, ar uzsvaru uz turpmāko izmantošanu un uzturēšanu, ir patiesais ilgtspējīgas ēkas noslēpums.

Par arhitektu Dirku Janu Postelu var lasīt žurnāla "Latvijas Architektūra" jaunākajā 2017. gada februāra/marta burtnīcā Nr. 129.

Lekcija notiks angļu valodā.