Konkurss bibliotēkām "Kraukļi aizlido no Stikla kalna"

11/04/2017
IzdrukātNosūtīt
Foto: LETA
Foto: LETA
Foto: LETA
Foto: LETA
1
2

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) aicina Latvijas publiskās bibliotēkas pieteikties uzņemt savā pilsētā, bibliotēkas pagalmā vai parkā vienu no septiņiem melnajiem kraukļiem. Tos 2014. gada 8. septembrī, kad Rīga bija Eiropas kultūras galvaspilsēta, 1 500 bērnu karnevāla tērpos pārkrāsoja baltā krāsā, lai simboliski palīdzētu atbrīvot Saulcerīti un stiprināt Gaismas pili. Rainis savā lugā "Zelta zirgs" kraukļa mutē ielika vārdus "Pastāvēs, kas pārmainīsies!". Tie varētu noderēt ikvienai ļaužu kopienai.

Lai iegūtu bibliotēkas īpašumā kraukli, lūdzam pieteikumā aprakstīt ieceri, kādam radošam mērķim vai aktivitātēm vēlaties kraukli izmantot. Idejai jābūt saistītai ar bibliotēku misiju un lasīšanas veicināšanu.

Lūdzam pieteikumus iesūtīt LNB Komunikācijas departamentam, līdz šī gada 20. aprīlim brīvā formā rakstot uz e-pastu: augusts.zilberts@lnb.lv. Vēstules tēmas laukā jānorāda "Kraukļu konkurss".

Kraukļu tēlu parametri: 3m x 3m, sastāv no divām identiskām daļām, transportējami kravas automašīnā (LNB to nenodrošina). Materiāls – putuplasts, tonēts.

Kraukļu ieguvējus paziņosim 25. aprīlī – ikgadējā Latvijas Bibliotēku festivāla noslēgumā, LNB Ziedoņa zālē.

Plašāka informācija par Latvijas Bibliotēku festivālu

 

Papildu informācija:
Augusts Zilberts
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr.: +371 26472501
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv