Nacionālās bibliotēkas korē uzstāsies klarnetists Guntis Kuzma un pianiste Agnese Egliņa

15/05/2017
IzdrukātNosūtīt
Foto: Indriķis Stūrmanis
Foto: Indriķis Stūrmanis
1

20. maijā plkst. 16.00, aktīvās koncertsezonas izskaņā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) korē (11. stāvā) notiks klarnetista Gunta Kuzmas un pianistes Agneses Egliņas koncerts. Biļetes nopērkamas LNB reģistratūrā. Biļetes cena 6,00 EUR (skolēniem, studentiem, pensionāriem 3,00 EUR).

Klarnetists Guntis Kuzma savā solokoncertā klausītājiem piedāvā klarnetes repertuāra klasiku un svaigi rakstītā jaundarba pirmatskaņojumu. G. Kuzma ir viens no Latvijas talantīgākajiem klarnetistiem, un viņa spilgtās interpretācijas novērtējuši gan kritiķi, gan klausītāji. Kopā ar viņu uzstāsies pianiste Agnese Egliņa. Mūziķi jau spēlējuši kopā un apliecinājuši sevi kā augstas raudzes kameransambļa vienību.

G. Kuzmas solokoncerts veidots kā sonāšu vakars – klasisks koncerta formāts, kas nepelnīti reti parādās Latvijas koncertdzīvē un piedāvā klausītājiem dziļāk iepazīt vienu no kamermūzikas žanru stūrakmeņiem stilistiski daudzveidīgā programmā.

Pēdējās koncertsezonās G. Kuzmu visbiežāk uz skatuves redzam kā diriģentu, bet ik pa brīdim mūziķis sevi vēlreiz pierāda kā izcilu klarnetes solistu mākslinieciski augstvērtīgos priekšnesumos.

Īpaši šim koncertam jaundarbu – Sonāti klarnetei un klavierēm – komponējis Alvils Altmanis – pieredzējis skaņradis un klarnetists, kurš teicami pārzina instrumenta drēbi un jau iepriekš veltījis G. Kuzmam darbu "Concertino" klarnetei un stīgu orķestrim.

G. Kuzma un A. Egliņa koncertam izraudzījušies skaņdarbus, kas veido klarnetes laikmeta ietvaru no klasicisma līdz modernismam. Klasiska skaidrība un vienkāršs skaistums saklausāms par franču Mocartu dēvētā 18. gs. komponista Fransuā Devjēna Otrajā sonātē klarnetei un klavierēm. Klarnetistu zelta repertuārs nav iedomājams bez Brāmsa sonātēm, no tām šoreiz skanēs Pirmā sonāte fa minorā, bet A. Altmaņa Sonātes klarnetei un klavierēm pirmatskaņojums ir vakara galvenā intriga. Magnusa Lindberga vienmēr enerģisks, impulsīvs un virtuozs. Aceqia Madre Klarnetei un klavierēm – ASV Ņūmeksikas štatā, kur Lindbergs sacerējis šo darbu, ir saglabājies neliels apūdeņošanas kanāls; pats autors atzīst, ka šī vieta viņu pārņēmusi un apbūrusi un tapa fantāzija klarnetei un klavierēm.

 

Papildu informācija:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību speciālists
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv
Tālr.: +371 26472501