5.septembrī Nacionālā bibliotēka apmeklētājiem būs slēgta

02/09/2014
Izdrukāt

Cienījamie apmeklētāji,

Informējam, ka šī gada 5.septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkā Rīgā, Mūkusalas ielā 3 notiks pretterorisma mācības "Kurbads 2014". To laikā bibliotēkas ēka apmeklētājiem būs slēgta. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Pretterorisma mācības "Kurbads 2014" organizē Drošības policija (DP), kas ir atbildīgā iestāde par pretterorisma pasākumu plānošanu un koordinēšanu valstī. Šajās mācībās piedalīsies pārstāvji no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts robežsardzes, Ģenerālprokuratūras, kā arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas. Mācību gaitā tiks iesaistīti arī dažādi materiāltehniskie resursi.

Pretterorisma mācību "Kurbads 2014" plānošana tika uzsākta 2013.gadā un to mērķis ir atbilstoši reaģēšanas plānam pārbaudīt pretterorisma pasākumos iesaistīto valsts institūciju spējas reaģēt gadījumā, ja ir noticis teroristu uzbrukums sauszemes objektam. Iepriekšējos gados DP organizēja vairākas pretterorisma mācības, kurās tika pārbaudītas pretterorisma pasākumos iesaistīto institūciju spējas ieviest reaģēšanas plānus, ja ir noticis teroristu uzbrukums pret kuģi un civilās aviācijas objektu.

Neraugoties uz to, ka terorisma draudu līmenis Latvijā joprojām ir salīdzinoši zems, regulāras pretterorisma mācības ir nepieciešamas, lai pārbaudītu pretterorisma pasākumos iesaistīto iestāžu spējas operatīvi reaģēt krīzes situācijā un novērst to sekas, veicināt sadarbību starp dažādām institūcijām, kā arī identificēt un savlaicīgi novērst trūkumus, kas var ierobežot pretterorisma pasākumos iesaistīto institūciju spējas operatīvi un efektīvi reaģēt šādos gadījumu. Šādu spēju pārbaude ir būtiska arī pirms Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē, kad mūsu valstī notiks daudzi starptautiska mēroga pasākumi.
 

Plašsaziņas līdzekļu ievērībai:

Pretterorisma mācību noslēguma fāzē 2014.gada 5.septembrī laika posmā no plkst. 14.30 līdz 15.00 mācību norises vietu apmeklēs Iekšlietu ministrijas un Drošības policijas vadība. Šajā laikā amatpersonas plašsaziņas līdzekļiem sniegs informāciju par šo pretterorisma mācību norisi un atbildēs uz žurnālistu uzdotajiem jautājumiem. Pēc mācību beigām plašsaziņas līdzekļiem būs pieejams videomateriāls par mācību norisi. Pārējā mācību laikā plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām iepriekš informēt mācību organizatorus (tālr. 67208991) par fotografēšanas un filmēšanas vēlmi pie mācību norises vietas (mācību norises vietā atradīsies iesaistīto institūciju preses sekretāri).

Papildus informāciju par pretterorisma mācībām "Kurbads 2014" var iegūt pa tālr. 67208950 un 67208991 vai e-pastu prese@dp.gov.lv.
 

Ap mācību norises vietu nav paredzēti satiksmes kustības ierobežojumi, līdz ar to šo mācību norise neietekmēs Rīgas iedzīvotāju un pilsētas viesu ikdienas gaitas.