Aicina izcelt un dalīties ar iedvesmojošākajām personībām no "Europeana" digitālās kolekcijas

01/04/2016
Izdrukāt

No Zaratustras līdz Astai Nīlsenai – Eiropas daudzvalodīgā digitālā bibliotēka "Europeana" ietver liecības par daudzām slavenām personībām un varoņiem, – veciem, jauniem, plaši pazīstamiem un jau piemirstiem. Kas iedvesmo jūs un kāpēc?

Turpmāk ikviens ir aicināts pastāstīt un sociālajos tīklos dalīties ar iedvesmojošāko kultūras varoni, izmantojot norādi "Es esmu @europeanaeu" (I am @Europeanaeu) un mirkļbirku #AllezCulture! Organizatori no "Europeana" cer, ka šī iniciatīva palielinās sabiedrības, tostarp iespējamo atbalstītāju informētību par vietni "Europeana.eu", šādi veicinot projekta ilgtspēju.

Informācijai par izvēlēto varoni var pievienot viņa portretu, iemīļotāko darbu, video vai audio klipu. Ja esat radoši, kāpēc neizmantot GIF animāciju vai kolāžu? Visbeidzot ieteicams pārliecināties, ka ieraksts satur saiti uz izmantoto informāciju "Europeana" vietnē, lai arī citi to varētu skatīt un baudīt.

Aicinām iesaistīties bibliotekārus un ikvienu kultūras cienītāju! Iesaistīties ir viegli – "Twitter" ierakstā pievienojot saiti uz informāciju "Europeana" kolekcijā, "Twitter" kartīte ar ātru ieskatu par izvēlēto objektu izveidosies automātiski.

Papildinformācija par šo iniciatīvu
 

Par "Europeana.eu"
"Europeana" ir vienota daudzvalodu piekļuves vietne Eiropas kultūras mantojuma saturam. Lietotāji var piekļūt visu veidu medijiem (video, skaņa, attēli, teksts) vienotā Eiropas mēroga meklētājā. Ar "Europeana" meklētāju pieejami miljoniem digitālu materiālu, ko piedāvā Eiropas muzeji, galerijas, arhīvi, bibliotēkas un audio-vizuālās organizācijas. Meklēšana "Europeana" ir vienkārša. Pajautājiet sev, kāda persona, lieta, vieta vai laikmets jūs interesē, un ievadiet šos vārdus "Europeana" meklētāja lodziņā. Papildu informāciju skatiet: www.europeana.eu.

 

Informāciju sagatavoja:
Ieva Krūmiņa
Tīmekļa resursu redaktore
Bibliotēku attīstības centrs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: ieva.krumina@lnb.lv