Aicina papildināt ar kultūrvēsturiskām fotogrāfijām digitālo kolekciju "Zudusī Latvija"

16/07/2013
IzdrukātNosūtīt
Attēls no digitālās kolekcijas "Zudusī Latvija": Rīga. Pontontilts, [191-]
Attēls no digitālās kolekcijas "Zudusī Latvija": Rīga. Pontontilts, [191-]
1

2013.gada 18.jūlijā, no plkst. 14:00 līdz 16:00, Rīgas 2014 kultūras vasarnīcā Esplanādē notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta "Zudusī Latvija" prezentācija un tās laikā iedzīvotāji tiek aicināti papildināt kolekciju ar jaunām fotogrāfijām.

Aicinām Latvijas iedzīvotājus ieskatīties savos un tuvinieku albumos un aktīvi iesaistīties Zudusī Latvija kolekcijas papildināšanā ar vēsturiskām un arī mūsdienu fotogrāfijām, kurās attēloti Latvijai svarīgi notikumi, nozīmīgi arhitektūras, mākslas un infrastruktūras objekti, saimnieciskas būves, pilsētu un citu apdzīvotu vietu skati, ainavas, personas un sajūtas, kas ir gan privātas vizuālas atmiņas, gan kopīgas atmiņas daļa. Fotogrāfijas nereti ir vienīgās liecības, kurās varam aplūkot zudušās vai izmaiņu skartās vērtības, atpazīt vai neatpazīt safotografētās vietas, ielūkoties cilvēku sejās, kas piesaista arī tos, kas nekad nesastapsies ar šiem cilvēkiem.

Jūsu albumos ievietotajām fotogrāfijām ir kultūrvēsturiska vērtība. Neizmetiet tās. Skenējiet vai atnesiet uz Rīgas 2014 telpu Esplanādē skenēšanai un publicēšanai projekta Zudusī Latvija vietnē.

Projekta Zudusī Latvija vietne www.zudusilatvija.lv ir tiešsaistes interaktīvs resurss, kura lietotāji vienlaikus ir arī tā satura veidotāji - ikviens reģistrēts lietotājs var pievienot fotogrāfiju ar apraksta informāciju no savas personīgās kolekcijas. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar bibliotēkām, muzejiem, kultūras mantojuma aizsardzības un saglabāšanas organizācijām un arī privātpersonām. Portāla Zudusī Latvija saturā ir ietverta unikāla informācija par zudušām un izmaiņu skartām Latvijas kultūrvēsturiskām vērtībām vēsturiskās un mūsdienu fotogrāfijās.

 

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Liniņa
Sabiedriskās attiecības
Latvijas Nacionālā bibliotēka