Aicina uz divu grāmatu atvēršanas svētkiem Bērnu literatūras centrā

21/11/2013
IzdrukātNosūtīt

Piektdien, 22.novembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centrā (Tērbatas ielā 75) lasītāji aicināti iepazīties ar jaunākajiem izdevniecības "Dienas Grāmata" oriģināldarbiem bērniem un jauniešiem. Plkst. 11.00 norisināsies rakstnieces Laimas Kotas grāmatas "Matilde un Terēze jeb Kā būt Te, Tur un Citur" atvēršana, savukārt, plkst. 14.00 tiks atvērts Maritanas Dimsones pirmais fantāzijas romāns bērniem "Rozā kvarca brālība".

Grāmatu "Matilde un Terēze jeb Kā būt Te, Tur un Citur" raksturo autores dotais apakšvirsraksts – "ar bērniem lasāms romāns par dzīvi ar skaitāmstāstiņiem". "Darbība tajā notiek parastā lauku mājā, bet ikdienišķās lietas un norises aizved līdz neparastiem notikumiem un piedzīvojumiem. Atliek tikai iemērkt roku akvārijā, un var sākties ceļojums uz zemūdens pasauli. Pa puķuzirņa stīgām var nokļūt vēju valstībā, bet tomātu sienamās šņores pārtop par ķirzakām un kļūst par ierosmi lidojumam ar paklāju." – vēsta grāmatas anotācija. Piedaloties grāmatas autorei, visi interesenti tiks aicināti domāt stāstam turpinājumu, kā arī ilustrēt to kopā ar stāsta zīmējumu autoru Krišu Muktupāvelu.

M. Dimsones fantāzijas romāns bērniem "Rozā kvarca brālība" stāsta par Janci, kuru "jaunajā mācību gadā līdz ar gluži parastiem un tomēr drusku dīvainiem, jauniem klasesbiedriem, dvīņiem Robertu un Izabellu, sagaida dažādi piedzīvojumi, kādos labprāt mestos jebkurš." Pasākumā grāmatas fragmentus lasīs dzejnieks Aivars Eipurs, bet autore ievadīs "Rozā kvarca brālības" burvestībās.

 

Papildu informācija:
Ilze Čilipāne
Bērnu literatūras centrs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr.: 67312792
E-pasts: ilze.cilipane@lnb.lv