Aicina uz Rīta stundas lasījumiem Bērnu literatūras centrā

06/11/2013
IzdrukātNosūtīt
Aicina uz Rīta stundas lasījumiem Bērnu literatūras centrā
Aicina uz Rīta stundas lasījumiem Bērnu literatūras centrā
1

Pirmdien, 11.novembrī no plkst. 10.00-11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centrā (Tērbatas iela 75) ar H.K. Andersena pasakas "Sniega karaliene" fragmentu lasījumu tiks atklāta Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa Nacionālajā bibliotēkā.

Ieteikumi diskusiju rosināšanai par pasaku atrodami: http://www.lasamkoks.lv/pieaugusie/lat/ziemelvalstu_biblioteku_nedela/jaunumi/

Šogad Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas pasākumi norisinās no 11.-17.novembrim un tās mērķis ir iepazīstināt bibliotēku apmeklētājus ar Ziemeļvalstu literatūru un kultūru. Šī gada tēma ir "Ziema Ziemeļos". Tradicionāli novembrī, gada vistumšākajā laikā, vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata. Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas ietvaros bibliotēkās, kuras ir iesaistījušās projektā, notiek stāstu stāstīšana, tematiskas literatūras izstādes, debates, konkursi un citi ar Ziemeļvalstu tematiku saistīti pasākumi. Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļai ir trīs kopējie lasījumi: "Rīta stunda" - pašiem mazākajiem lasītājiem, "Krēslas stunda" - pieaugušajiem, kā arī jau otro gadu tiek piedāvāts lasījums pusaudžiem.

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā – Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Bibliotēkas un institūcijas tiek lūgtas reģistrēties vairāk nekā 2000 dalībnieku sarakstā - http://www.bibliotek.org/lv/pieteikties/, lai paustu publisku atbalstu šai kultūras tradīcijai.

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas "Ziema Ziemeļos" plakāts (PDF)

 

Informāciju sagatavoja:
Helga  Tormane
Bērnu literatūras centra galvenā bibliotekāre
Latvijas Nacionālās bibliotēka
Tālr.: 67312792
E-pasts: helga.tormane@lnb.lv