Aicina uz tikšanos ar kolumbiešu rakstnieka G.G. Markesa biogrāfu

31/10/2013
IzdrukātNosūtīt
Dasso Saldivars
Dasso Saldivars
1

Šā gada 6.novembrī plkst. 12.30 LU Bibliotēkas Humanitāro zinātņu bibliotēkā (Visvalža ielā 4a) ar publisku lekciju "Gabriela Garsijas Markesa meklējumos" viesosies izcilā kolumbiešu rakstnieka, 20.gs. literatūras klasiķa, Nobela prēmijas laureāta G.G. Markesa biogrāfs Dasso Saldivars (Dasso Saldívar). Lekciju organizē Kolumbijas Republikas vēstniecība Polijas Republikā, Kolumbijas Goda konsulāts Latvijā, Latvijas Nacionālā bibliotēka, LU Humanitāro zinātņu fakultātes Ibēristikas studiju katedra un LU Bibliotēkas Humanitāro zinātņu bibliotēka.

Kādā intervijā spāņu laikrakstam El Pais D. Saldivars izteicis domu, ka "Jau desmit gadu vecumā Markess zināja visu, ko uzrakstīs. Viņam tikai bija jāatrod savs stāstījuma stils". D. Saldivars lekcijas ietvaros iepazīstinās gan ar rakstnieka personības faktiem un mītiem, gan literāro mantojumu, kas ietver tādus zināmus darbus kā "Simts vientulības gadu", "Pulkvedim neviens neraksta", "Mīlestība holeras laikos", "Dzīvot, lai izstāstītu" u.c.

Dasso Saldivars (īst.v. Darío Antonio Sepúlveda Ochoa) darbojies žurnālistikas jomā, rakstot par kultūru un publicējot literatūrkritiskus darbus dažādos Eiropas un Amerikas periodiskajos izdevumos. Bijis ar kultūru saistītu programmu redaktors Spānijas TV. D. Saldivars izveidojis un kopā ar dzejnieku Narsiso Galjego (Narciso Gallego) vadījis žurnālu Margen. 1997.gadā Madrides izdevniecībā Alfaguara publicējis darbu "Garsija Markess. Ceļojums uz pirmsākumiem" (García Márquez: El viaje a la semilla), – Makondo radītāja biogrāfiju, kas tulkota ķīniešu, mandarīnu, korejiešu, grieķu, arābu, vācu, franču, holandiešu, poļu, portugāļu un angļu valodās. D. Saldivars izdevis arī "XIX no XX gadsimta" (XIX del siglo XX) – darbu par kolumbiešu rakstniekiem, kā arī esejas par Sesaru Valjeho (César Vallejo), Karlosu Okendo de Amatu (Carlos Oquendo de Amat), Aurelio Arturo (Aurelio Arturo), Augusto Roa Bastosu (Augusto Roa Bastos), Alvaro Mutisu (Álvaro Mutis) un Antonio Gamonedu (Antonio Gamoneda). Šobrīd D. Saldivars ir pabeidzis darbu pie romāna "Amalfi saules" (Los soles de Amalfi) un strādā pie poētiska stāsta - "Uguns izsole" (La subasta del fuego).

Pasākumu atklās Kolumbijas goda konsuls Latvijā Roberts Binde un LU Humanitāro zinātņu fakultātes Ibēristikas studiju katedras vadītāja asoc. prof. Alla Placinska. Diskusiju pēc lekcijas vadīs Latīņamerikas literatūras speciālists Alberto Torress Fernandess.

Lekcijas apmeklētājiem būs iespēja iepazīties arī ar izstādi "G.G. Markesa meklējumos", kurā iekļauti LU Bibliotēkas Humanitāro zinātņu bibliotēkas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumos atrodamie G.G. Markesa darbu izdevumi latviešu, spāņu, angļu un krievu valodās.

Ieeja lekcijā bez maksas. Lekcijas ilgums 1,5 h. Lekcija notiks spāņu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

 

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Liniņa
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Komunikācijas un mārketinga nodaļa
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: kristine.linina@lnb.lv