Aicina uz zviedru literatūras pēcpusdienu un grāmatu izstādi ES mājā

19/11/2013
IzdrukātNosūtīt

ES māja sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību ikvienu interesentu aicina uz Zviedru literatūras pēcpusdienu, kas notiks 21.novembrī ES mājā, Aspazijas bulvārī 28, pulksten 17:30. Visas dienas garumā interesentiem būs unikāla iespēja iepazīties ar Latvijas grāmatnīcās atrodamiem jaunākajiem zviedru rakstnieku darbiem.

Zviedru literatūras pēcpusdienas ietvaros būs iespēja uzzināt par zviedru rakstnieku darbiem Latvijā un zviedru literatūras nozīmi mūsu sabiedrībā, kā arī šī gada un nākotnes aktualitātēm Latvijas grāmatu plauktos. Tāpat apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar jaunākajiem zviedru rakstnieku darbiem un saņemt Latvijas izdevniecību pārstāvju ieteikumus. Jauniešiem būs unikāla iespēja piedalīties dzejas darbnīcā, ko vadīs Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centra darbinieces Silvija Tretjakova un Sarmīte Galsa. Skolēniem būs iespēja pielietot divas atraktīvas metodes – "piecrindi" un "tekstā atrasto dzejoli", lai radoši interpretētu Astridas Lindgrēnes darbu tēlus. Darbnīcas noslēgumā taps kopējs, dalībnieku veidots dzejoļu krājums. Pasākuma ietvaros notiks arī autogrāfu vākšana un Zviedrijas vēstniecības zīmoga "Astridas Lindgrēnes fanu klubs" prezentācija. Mazākie pasākuma apmeklētāji tiks aicināti noskatīties slavenās zviedru rakstnieces A.Lindgrēnes stāsta "Karlsons uz jumta" multfilmas versiju latviešu valodā.

Pasākumā piedalīsies arī LNB ilggadējā darbiniece, tulkotāja Mudīte Treimane. 2009.gadā viņa saņēma Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā par ilggadīgu, izcilu ieguldījumu Ziemeļvalstu bērnu literatūras, bet it īpaši zviedru klasiķes A.Lindgrēnes darbu tulkošanā un popularizēšanā. Latviešu tulkotājas cieņas apliecinājums izcilajai zviedru rakstniecei ir ne tikai daudzās tulkotās grāmatas, bet arī personiskās atmiņas un iespaidi, kas publicēti grāmatā "Astridas Lindgrēnes darbi un nedarbi" (2008).

Zviedru literatūras pēcpusdienu organizē Zviedrijas vēstniecība Latvijā sadarbībā ar ES māju, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Ziemeļvalstu ģimnāziju un lielākajām Latvijas izdevniecībām.

Tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinām interesentus pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445. Piesakoties dzejas darbnīcām, lūgums to minēt pieteikumā.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!

 

Papildu informācija:
Juta Šteinerte
Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja
Eiropas Savienības māja
Tālr. 67085446
E-pasts: juta.steinerte@esmaja.lv