Aicinājums piedalīties Lasīšanas dienā 29.maijā

20/05/2013
IzdrukātNosūtīt

Lai gūtu lasītprieku un lai dalītos tajā ar saviem skolas vai studiju biedriem, ar ģimeni un ar draugiem, aicinām piedalīties Lasīšanas dienā. Tā norisināsies trešdien, 29.maijā, plkst. 12:00 dienā visā Latvijā – skolās, parkos, pilsētās, sabiedriskajā transportā, bibliotēkās, mājās un citur, kur vien būsiet gatavi lasīt. Galvenais ir izvēlēties savu mīļāko grāmatu un velīt tai piecpadsmit minūtes lasītprieka no jebkuras vietas Latvijā vienlaikus ar citiem Latvijas iedzīvotājiem.

Pieci soļi dalībai Lasīšanas dienā:

  1. Izvēlies savu mīļāko grāmatu!
  2. Izvēlies lasīšanas vietu Lasīšanas dienai!
  3. Uzaicini savu klasesbiedru, studiju kolēģi, skolotāju, draugu, mammu, vectētiņu, pilsētu un citus lasīt kopā!
  4. Dalies lasītpriekā trešdien, 29.maijā, plkst. 12:00 no jebkuras vietas Latvijā!
  5. Atsūti mums lasītprieka fotogrāfiju kopīgai Lasīšanas dienas fotogalerijai pēc pasākuma uz e-pastu: lasisanasdiena@lu.lv!

Lasīšanas dienu aizsāks Latvijas Universitātes rektora Mārča Auziņa uzruna tiešraidē www.lu.lv no Latvijas Universitātes Bibliotēkas plkst. 11:45, lai plkst. 12:00 dotu kopīgu startu Lasīšanas dienas 15 minūtēm visā Latvijā.

Gatavojoties Lasīšanas dienai, aicinām noskatīties maija raidījumu par skolas dzīvi "Es un skola", kurš būs veltīts Lasīšanas dienai. Raidījums būs skatāms sestdien, 25.maijā, plkst. 11:00 Latvijas Televīzijas 1.kanālā.

Ja vēlies vēstīt par savu dalību Lasīšanas dienā sociālajos tīklos, izmanto mirkļbirku #LatvijaLasa vai publicē šo tviterierakstu "Es piedalīšos Lasīšanas dienā 29.maijā plkst. 12:00. Un Tu? www.atbalsts.lu.lv #LatvijaLasa”, pastāstot, kuru grāmatu lasīsi un kur to lasīsi, lai citi arī var piebiedroties.

Dalīsimies kopīgā lasītpriekā Lasīšanas dienā!

 

Par Lasīšanas dienu

Lasīšanas diena ir daļa no projekta "Atbalsta programmu izstrāde un īstenošana sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu atbalsta sistēmas izveidei", ko īsteno Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte sadarbībā ar sešām Latvijas augstskolām, 15 pašvaldībām, 25 izglītības iestādēm, piecām nevalstiskajām organizācijām un IZM Valsts izglītības un satura centru. Projekta realizācija notiek Eiropas Sociālā fonda apakšaktivitātē 1.2.2.4.1. "Iekļaujošas izglītības un sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu atbalsta sistēmas izveide, nepieciešamā personāla sagatavošana, nodrošināšana un kompetences paaugstināšana". Plašāk: www.atbalsts.lu.lv.

 

Jautājumiem:
Kitija Balcare, projekta komunikācijas konsultante
Mob. tālr.: (+371) 29683396, e-pasts: lasisanasdiena@lu.lv

Gunta Kraģe, projekta vadītāja
Mob. tālr.: (+371) 29408743, e-pasts: gunta.krage@lu.lv