Aicinām iepazīt Nobela prēmijas literatūrā laureātus caur grāmatām

14/03/2017
Izdrukāt
Foto: Krists Luhaers
Foto: Krists Luhaers
Foto: Krists Luhaers
Foto: Krists Luhaers
Foto: Krists Luhaers
Foto: Krists Luhaers
Foto: Krists Luhaers
Foto: Krists Luhaers
1
2
3
4

Līdz 30. aprīlim Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavā (2. stāvā) apskatāma krājuma izlase "Nobela prēmijas laureāti literatūrā latviski: Ziemeļvalstu rakstnieki". Tā veltīta Nobela prēmijas laureātiem literatūrā, kuru darbi ir pieejami latviešu valodā.

No 1901. gada Stokholmā 10. decembrī Zviedrijas Akadēmija pasniedz Nobela prēmiju literatūrā par izcilu literāro darbību ar ideālistisku ievirzi, kas cilvēcei devusi vislielāko labumu, neatkarīgi no personas rases, dzimuma, tautības vai reliģiskās piederības. Šī ir prestižākā literārā prēmija pasaulē. Līdz 2017. gadam saņemtas 113 prēmijas. Laureāti ir ne tikai rakstnieki, dzejnieki, bet arī mūziķi, vēsturnieki, politiķi, filozofi. Nobela prēmijai vairākkārt izvirzīta arī latviešu dzejniece, rakstniece, tulkotāja Vizma Belševica.

Liela daļa Nobela prēmijas laureātu darbi ir tulkoti latviešu valodā. Tāpēc LNB Humanitāro un sociālo zinātņu lasītava gada garumā iepazīstinās apmeklētājus ar cikla "Nobela prēmijas laureāti literatūrā latviski" trīs tematiskām krājuma izlasēm: "Ziemeļvalstu rakstnieki", "Eiropas rakstnieki" un "Amerikas, Āzijas, Āfrikas kontinentu rakstnieki".