Aicinām papildināt digitālo kolekciju "Zudusī Latvija"!

26/11/2018
IzdrukātNosūtīt
Rīga. Zaķusala. Televīzijas ēkas celtniecība, 1984. Foto: Raimonds Zalcmanis
Rīga. Zaķusala. Televīzijas ēkas celtniecība, 1984. Foto: Raimonds Zalcmanis
1

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) aicina atsaukties ikvienu, kura privātajā kolekcijā atrodamas Zaķusalas (Rīga) fotogrāfijas un atklātnes, kas tapušas laikā līdz 20. gadsimta 80. gadu vidum.

Aicinām šos attēlus, piemēram, ar salas iedzīvotāju mājvietām, veikaliem, kokzāģētavu vai cilvēku ikdienas rosību, digitalizēt (vēlamais formāts TIFF) un iesniegt LNB digitālajai kolekcijai "Zudusī Latvija". Attēli lieliski papildinās kolekciju un veidos vizuālu stāstu par Zaķusalu.

Ja jums ir šie attēli, bet nav iespēju tos digitalizēt, lūdzam sazināties ar LNB (e-pasts zudusilatvija@lnb.lv).

Digitālajā kolekcijā "Zudusī Latvija" (www.zudusilatvija.lv) ir ietverta unikāla informācija par zudušām un izmaiņu skartām Latvijas kultūrvēsturiskām vērtībām vēsturiskās un mūsdienu fotogrāfijās. "Zudusī Latvija" ir tiešsaistes interaktīvs resurss, kura lietotāji vienlaikus ir arī tā satura veidotāji – ikviens reģistrēts lietotājs var pievienot fotogrāfiju ar apraksta informāciju no savas personīgās kolekcijas. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar bibliotēkām, muzejiem, kultūras mantojuma aizsardzības un saglabāšanas organizācijām un arī privātpersonām.