Aicinām uz izstādes "Pasakas bērnu un pieaugušo pasaulē" atklāšanu

05/09/2017
IzdrukātNosūtīt
Aicinām uz izstādes "Pasakas bērnu un pieaugušo pasaulē" atklāšanu
Aicinām uz izstādes "Pasakas bērnu un pieaugušo pasaulē" atklāšanu
1

13. septembrī plkst. 17.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavā (2. stāvā) tiks atklāta izstāde "Pasakas bērnu un pieaugušo pasaulē". Atklāšanā ar priekšlasījumiem uzstāsies pasaku pētnieks Guntis Pakalns un pasaku terapeite Iveta Gēbele. Izstāde būs apskatāma līdz 31. decembrim. Ieeja bez maksas.

Savā daudzveidībā pasaka ir valdzinoša lasāmviela ne tikai bērnam, bet arī pieaugušam cilvēkam, jo tajā var atrast visu – dzīves gudrību un dažādus cilvēku raksturus, romantiku un ticību labajam. Pasakas palīdz labāk izprast pasaulē notiekošos procesus un bagātina dzīves pieredzi.

Visiem zināmie pasaku karaļi brāļi Grimmi, Š. Pero, V. Haufs, H. K. Andersens un citi ir vākuši, pierakstījuši, pārrakstījuši un sacerējuši pasakas jau pirms vairākiem gadsimtiem, taču tās joprojām tiek lasītas un stāstītas. Kas ir pasaku saknes? Kāpēc pasaku maģija apbur ne tikai bērnus, bet arī mūs, no pasaku mērķauditorijas šķietami izaugušos? Rast atbildi uz šiem un citiem jautājumiem aicinām izstādē, kurā apskatāmi visā pasaulē un Latvijā zināmo pasaku grāmatu agrīnie publicējumi, mūsdienu pasaku izdevumi, pasaku kalendāri, grāmatas par pasaku izmantošanu terapijā, kā arī klausāmpasakas un filmas. Izstādes laikā apmeklētājiem piedāvāsim noklausīties īpaši šai izstādei ierunātas brāļu Grimmu un H. K. Andersena klausāmpasakas, kur galvenajās lomās iejutušies LNB Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavas darbinieki.

Pirms izstādes atklāšanas, plkst. 16.00, LNB korē tiks prezentēta Jāņa Rozes apgādā izdotā grāmata "Latviešu brīnumu pasakas".

Izstādes ietvaros, 19. oktobrī plkst. 17.00, aicinām apmeklēt stāstnieku vakaru ar pasaku stāstnieču Liesmas Lagzdiņas un Initas Šalkovskas dalību. Savukārt 15. decembrī plkst. 17.00 aicinām uz pasaku filmas "Pelnrušķīte" (2011, Vācija) seansu Ziedoņa zālē.

Iepriekš piesakoties, apmeklētājiem piedāvājam pasaku pētnieka Gunta Pakalna stāstījumu par latviešu pasaku pirmpublicējumiem un pasaules tautu pasakām.

IZSTĀDES DARBA LAIKI
P.–Pk. 9.00–20.00
S., Sv. 10.00–17.00

 

Papildu informācija:
Lauma Muskare
Humanitāro un sociālo zinātņu lasītava
E-pasts: lauma.muskare@lnb.lv
Tālr.: 67716206