Aizvadīta Muzeju nakts 2014 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

21/05/2014
IzdrukātNosūtīt
Foto: Beāte Knikste
Foto: Beāte Knikste
1

Šī gada 17.maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkā Jēkaba ielā 6/8 norisinājās Muzeju nakts 2014 programma "Jēkaba iela. Nākamā pietura – Gaismas pils". Vakara gaitā ikvienam bija iespēja šo seno namu atklāt no jauna – gan izstaigājot un iepazīstot tā nu jau tukšās, bet ar pagātnes notikumiem un stāstiem piepildītās krātuves, gan pieslēdzoties "Bibliotēkas radiofonam". Savukārt starp grāmatplauktu rindām varēja sadzirdēt, kādus vēstījumus bibliotēkai un lasītājiem atstājuši pazīstami latviešu literāti. Šī bija pēdējā reize, kad apmeklētājiem durvis vēra LNB nams Jēkaba ielā 6/8. Muzeju nakts programmu bibliotēkā vakara gaitā četru stundu laikā apmeklēja aptuveni 2 500 cilvēku.

Pasākuma laikā apmeklētājiem pieejami kļuva noslēpumainie Jēkaba ielas nama krātuvju labirinti – bibliotēkas darbinieki izrādīja, kur 74 gadu garumā glabājušies dažāda veida izdevumi (laikraksti, kartogrāfiskie materiāli, retās grāmatas, rokraksti), kā arī dalījās interesantos stāstos par ēkas vēsturi. Tikai Muzeju naktī telpu labirintos bija dzirdamas arī latviešu literātu – Knuta Skujenieka, Ineses Zanderes, Ingas Gailes, Kārļa Vērdiņa un Ulda Bērziņa – balsis.

Savukārt Letonikas lasītavā lielu interesi apmeklētājos raisīja "Bibliotēkas radiofons". Ar ziņu lasījumiem par bibliotēkas vēsturi piedalījās radio un televīzijas leģendas – Sandra Glāzupa, Mārtiņš Hofmanis, Māra Krontāle, Arnis Krauze, Anta Rugāte un Toms Bricis.

Kā programmas "Jēkaba iela. Nākamā pietura – Gaismas pils" kulminācijas brīdis izvērtās muzikālais priekšnesums "Lai Jums izdodas, draugi!", kad vairāku desmitu skatītāju ielokā kravas mašīnā pie nama ieejas durvīm  uzstājās Tukuma sieviešu koris "Noktirne" (diriģents Jānis Almanis) un hip hop mākslinieks Pikaso.

Visu vakara gaitu Jēkaba ielas namā bija aplūkojama arī LNB vēsturisko namu nesenā vēsture aģentūras "f64" fotogrāfu uzņēmumos.

 

Informāciju sagatavoja:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību speciālists
Komunikācijas un mārketinga nodaļa
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tel.: +371 26472501
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv