Subscribe to Aktualitātes

Aktualitātes

09/08/2019

No 16. līdz 19. augustam nebūs pieejami LNB e-pakalpojumi

No 16. augusta plkst. 20.00 līdz 19. augusta plkst. 8.00 sakarā ar datorsistēmu un inženiertehnisko sistēmu pārbaudi nebūs pieejami Latvijas Nacionālās bibliotēkas e-pakalpojumi (to skaitā digitālās kolekcijas, datubāzes, Nacionālā enciklopēdija, Kultūras kanons), kā arī nebūs iespējams norēķināties par LNB autostāvvietas izmantošanu ar bankas kartēm un Mobilly. Atvainojamies par neērtībām!

07/08/2019

Izmaiņas darba laikā

Izmaiņas darba laikā
Izmaiņas darba laikā
1

Lapas

  • 17. augusts – bibliotēka slēgta sakarā ar datorsistēmu un inženiertehnisko sistēmu pārbaudi.
  • 20. augusts – bibliotēka atvērta 9.00–17.00. Humanitāro un sociālo zinātņu lasītava būs slēgta (inventarizācija).
  • 29. augusts – bibliotēka slēgta sakarā ar gatavošanos LNB simtgades svinībām 31. augustā.
  • 31. augusts – LNB simtgades svētku programmas norises 10.00–20.30. Lasītāju apkalpošana šajā dienā nenotiks.
  • no 1. septembra – LNB atsāks darbu ierastajā darba laikā: P.-Pk. 9.00-20.00, S., Sv. 10.00-17.00.
12/08/2019

Juristu organizāciju konference par Baltijas ceļa 30. gadadienu

Juristu organizāciju konference par Baltijas ceļa 30. gadadienu
Juristu organizāciju konference par Baltijas ceļa 30. gadadienu
1

Lapas

22. augustā plkst. 12.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Baltijas Austrumāzijas pētniecības centra (AsiaRes) bibliotēkas lasītavā (M stāvā) notiks juristu organizāciju konference, kas veltīta Baltijas ceļa 30. gadadienai. Dalība bez maksas.

12/08/2019

31. augustā notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas simtgades svinības

Publicitātes attēls
Publicitātes attēls
1

Lapas

Šī gada 31. augustā (sestdiena) no plkst. 10.00 līdz 20.30 ar daudzveidīgu pasākumu programmu notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) simtgades svinības. Tajās, rīkojot diskusijas, radošās darbnīcas, izstādes, spēles, koncertus, filmu seansus un citas aktivitātes, ar saukli "Pastāvēs, kas draudzēsies!" piedalīsies teju 100 sadarbības partneri – LNB draugi un domubiedri. Ieeja bez maksas.

09/08/2019

Knuta Djupedāla vieslekcija

 Knuts Djupedāls. Foto no privātā arhīva
Knuts Djupedāls. Foto no privātā arhīva
1

Lapas

14. augustā plkst. 15.00 Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuves lasītavā (5. stāvā) notiks norvēģu pētnieka Knuta Djupedāla (Knut Djupedal) lekcija "World View, Culture, and Folklore" ("Pasaules uzskats, kultūra un folklora"). Lekcijā tiks analizēta saikne starp šiem trim jēgumiem. Noslēgumā zinātnieks dalīsies pieredzē un praktiskos ieteikumos – ko izglītība folkloristikā var dot, kad studijas ir pabeigtas, grāds iegūts un ir jānodrošina iztika. Lekcija notiks angļu valodā. Ieeja bez maksas.

07/08/2019

Iepazīsti elektroenerģijas ceļu Latvijā

Publicitātes foto
Publicitātes foto
1

Lapas

Latvijas Nacionālās bibliotēkas M stāvā uzstādīts interaktīvs elektroenerģijas apgādes ceļa demonstrācijas stends. Tā apmeklētājiem būs iespēja pašiem "izstaigāt" elektroenerģijais apgādes ceļu Latvijā no "Latvenergo" ražotnes līdz galapatērētājam. Ikvienam būs iespēja tuvāk iepazīt "Latvenergo" koncerna darbības specifiku un līdzās elektroenerģijas ražošanai uzzināt par citām uzņēmuma darbības jomām.

06/08/2019

Orientēšanās spēle Gaismas pilī

Orientēšanās spēle Gaismas pilī
Orientēšanās spēle Gaismas pilī
1

Lapas

Uzsākot jauno mācību gadu, no svētdienas, 1. septembra, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) būs pieejama Latvijas kultūras kanona (LKK) orientēšanās spēles trešā daļa – aizraujošs turpinājums LKK un bibliotēkas iepazīšanas spēlei. Šoreiz tā pievērsīs uzmanību unikāliem bibliotēkas krājuma materiāliem un bibliotēkas ēkas un tās piedāvāto pakalpojumu elementiem, kas saistās gan ar LNB vēsturi un simtgadi, gan LKK. Dalība bez maksas.

Lapas

No 16. augusta plkst. 20.00 līdz 19. augusta plkst. 8.00 sakarā datorsistēmu un inženiertehnisko sistēmu pārbaudi nebūs pieejami Latvijas Nacionālās bibliotēkas e-pakalpojumi (to skaitā digitālās kolekcijas, datubāzes, Nacionālā enciklopēdija, Kultūras kanons). Atvainojamies par neērtībām!