Subscribe to Aktualitātes

Aktualitātes

18/07/2019

Minskā atklās izstādi par Latviju

Rīgas panorāma no albuma Album livländischer Ansichten. Jelgava, 1866
1

Lapas

Šī gada 25. jūlijā plkst. 18.00 Latvijas Republikas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča darba vizītes ietvaros Baltkrievijas Nacionālajā bibliotēkā (Национальная библиотека Беларуси) tiks atklāta izstāde “Horizonts”. To sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju (ĀM) rīko Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB). Izstāde godina un atzīmē gan Latvijas simtgades svinības, gan LNB simto dzimšanas dienu, kas tiks atzīmēta šī gada 29. un 31. augustā.

 

18/07/2019

Pekinas ziemas olimpisko spēļu dāvinājums LNB

Pekinas ziemas olimpisko spēļu dāvinājums
Pekinas ziemas olimpisko spēļu dāvinājums
1

Lapas

 

29. jūlijā īpašā vizītē Rīgā ieradīsies Deivids Lī (Li Peng), 2022. gada Pekinas ziemas olimpisko spēļu Mākslas un kultūras pilsētiņas pārstāvis.

Sveicot Latvijas valsti un Latvijas Nacionālo bibliotēku simtgadē, viņš bibliotēkai dāvinās paša radītu gleznu "Jostas ceļš pāri ziediem" (Belt Road Over Flowers) un grāmatu My Dream Town To My Loved Family, kas nokļūs Tautas grāmatu plauktā.

Deivids Lī vēl nekad iepriekš nav bijis Latvijā, taču par to uzzinājis un sācis pastiprināti interesēties 2017. gadā, sarunājoties ar Latvijā dzīvojošu draugu.

17/07/2019

Starptautiskie bērnu literatūras lasījumi

Starptautiskie bērnu literatūras lasījumi
Publicitātes attēls
1

Lapas

 

24. jūlijā plkst. 11.00 dzejnieka Jāņa Baltvilka 75. dzimšanas dienā, Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā, Kandavas ielā 2 notiks ikgadējie Starptautiskie bērnu literatūras lasījumi, kas papildina visas dienas Jāņa Baltvilka balvas programmu.  Aicināti bērni, vecāki un visi bērnu literatūras interesenti. Ieeja bez maksas.

 

16/07/2019

Valsts prezidenta E. Levita inaugurācijas uzruna

Publicitātes foto
Publicitātes foto
1

Lapas

2019. gada 8. jūlijā notika Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita inaugurācijai veltīts sarīkojums. Īpašs pagodinājums, ka par sarīkojuma norises vietu tika izvēlēta Latvijas Nacionālā bibliotēka. Kā savā uzrunā norādīja E. Levits: "Mūsu pulcēšanās vieta Latvijai un latviešiem ir īpaša. Šajā vietā spēkā un iedvesmā satiekas pagātne un nākotne." Turpinājumā E. Levita pilns uzrunas teksts.

***

Mīļie, godātie sarīkojuma dalībnieki!

Paldies jums visiem, kas esat atnākuši, lai atzīmētu šo mana un visu mūsu kopējā darba sākuma dienu!

11/07/2019

Paziņoti Jāņa Baltvilka balvas 2019 nominanti

Foto: Kristians Luhaers
Foto: Kristians Luhaers
1

Lapas

Katru vasaru jau ierasti Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome atzīmē ar īpašu notikumu bērnu literatūrā – Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas pasniegšanu, kas pulcē plašu interesentu loku. Šis ir ļoti nozīmīgs gads, jo svinam Jāņa Baltvilka 75. dzimšanas dienu, balvas tradīcijai ir jau 15 gadi un piekto gadu AS "Latvijas valsts meži" pasniedz īpašu debijas balvu "Jaunaudze". Vienlaikus ir paplašinājušās robežas – ar 2019. gadu balva tiek piešķirta latviski tulkotam Eiropas valstu rakstniekam un šī darba tulkotājam, līdz šim tās bija Baltijas jūras reģiona valstis.

10/07/2019

LNB notiks prestiža pasaules šaha turnīra posms

LNB notiks prestiža pasaules šaha turnīra posms
LNB notiks prestiža pasaules šaha turnīra posms
1

Lapas

Pirmo reizi Latvijā, 12. jūlijā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) tiks atklāts un līdz 24. jūlijam norisināsies viens no 2019.-2020. gada Pasaules šaha čempionāta posmiem – prestižais FIDE World Chess Grand Prix Riga 2019. Tajā piedalīsies 16 vadošie šaha starptautiskie lielmeistari no 11 pasaules valstīm, kuri sacentīsies par iespēju piedalīties pretendentu turnīrā un kopējo balvu fondu 800 tūkstošu eiro apmērā. Ieeja pasākumā bez maksas.

Lapas