Anša Zauera lekcija par mikrobiomu

20/06/2022
Izdrukāt

28. jūnijā plkst. 16.00 cikla "Zinātne sabiedrībai" ietvaros Latvijas Nacionālās bibliotēkas Facebook un YouTube lapās būs skatāma uztura zinātnieka Anša Zauera tiešsaistes lekcija "Mikrobioms – slepenie dzīves diriģenti".

2020. gadā žurnāls "Forbes" nosauca jauno desmitgadi par mikrobioma dekādi. Ja pirms 20 gadiem par mikrobiomu runāja tikai zinātnieku vidē, tad tagad sabiedrībā šī tēma kļūst aktuāla. Saprotot, kas ir mūsu mikrobioms un rūpējoties par to, kā arī padomājot, ko mēs uzņemam ar uzturu, mēs uzlabojam savas izredzes uz spēcīgu imūno reakciju, lai apturētu infekcijas.

Lekcijā uzzināsim, kas īsti ir mikrobioms, kāda ir tā dzīves gaita un funkcijas, kā uzturs ietekmē mūsu mikrobiomu un kā tas ietekmē uztura izvēles, kā arī vairāk par probiotikām, prebiotikām, simbiotikām, postbiotikām un mikrobiotas līdzsvaru ietekmējošajiem faktoriem.

Mg.sc.sal. Ansis Zauers savā profesionālajā darbībā sniedz uztura speciālista konsultācijas, izstrādā  individuāli pielāgotu uztura plānu un konsultē par kuņģa-zarnu trakta mikrobioma stāvokli un iespējām to uzlabot. Kā arī ir personalizēta uztura jaunuzņēmuma SIA “Valens Nutri” dibinātājs. Uzņēmums veidots ar mērķi izstrādāt, ražot un piedāvāt tirgū produktus un pakalpojumus, kas uzlabo cilvēka veselību ar īpašu fokusu uz mikrobiomu.

Dalība ir bez maksas. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

 

Papildu informācija:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv