Apliecina vēlmi Liepājas jūgendstila mantojumu iepazīt arī klātienē

22/10/2013
IzdrukātNosūtīt
Griestu gleznojums dzīvojamā namā Republikas ielā 26/28, Liepājā. Foto: A. Štāls
Griestu gleznojums dzīvojamā namā Republikas ielā 26/28, Liepājā. Foto: A. Štāls
1

Arhitektūras dienu ietvaros, piektdien, 25.oktobrī, plkst. 15.00 Liepājas muzejā notiks RTU profesora Jāņa Krastiņa lekcija "Kosmopolītisms un latviešu jūgendstils Liepājā". Pēc lekcijas, plkst. 17.00, Liepājas muzejā atklās Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) izstādi "Jūgendstils Liepājā".

J. Krastiņa referāts un LNB izstāde ir gatavoti 1. Starptautiskajam Jūgendstila kongresam Barselonā šajā vasarā (no 26. līdz 29.jūnijam). Kongresa laikā tika popularizēts arī Liepājas arhitektūras mantojums. Kongresā piedalījās ap 300 jūgendstila pētnieku no daudzām pasaules valstīm.

Tagad liepājniekiem būs iespējams apskatīt to, ko ieraudzījuši un novērtējuši citi.

LNB izstādē "Jūgendstils Liepājā" angļu un latviešu valodā uz 10 planšetēm būs skatāms Liepājas jūgendstila arhitektūras mantojums, ēkas un joprojām saglabājušies iekštelpu elementi, bet pilsētas 20.gadsimta sākuma atmosfēra atspoguļota tālaika skatu kartītēs un reklāmās, kā arī citos objektos.

LNB izstādes veidotāji ir profesors J. Krastiņš, Liepājas pilsētas Būvvaldes Vecliepājas rajona arhitekte Gunta Šnipke un LNB speciāliste Velta Knikste, ekspozīcijas datorzainu izstrādājis Gatis Buravcovs, bet projekta vadītāja ir LNB speciāliste Beāte Knikste.

 

Informāciju sagatavoja:
Aigars Štāls
Sabiedrisko attiecību speciālists
Liepājas pilsētas Būvvalde
Tālr.: 26444290
E-pasts: aigars.stals@bv.liepaja.lv