Ar izcilu Latvijas mākslinieku darbu ekspozīciju noslēgsies 12 izstāžu cikls "Patība. Latvijas laikmetīgās mākslas vēsture"

16/09/2015
Izdrukāt
Vizualizācija: Ojārs Pētersons
Vizualizācija: Ojārs Pētersons
1

Šodien, 17. septembrī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Mākslas un mūzikas centrā (4. stāvā) plkst. 17:00 tiks atklāta izstāžu cikla "Patība. Latvijas laikmetīgās mākslas vēsture" noslēdzošā – 12. ekspozīcija. Tajā būs aplūkojami mākslinieku Ojāra Pētersona un Indriķa Ģelža jaundarbi, Sarmītes Māliņas un Ērika Boža mākslas darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) krājuma, kā arī grāmatas un katalogi par šiem māksliniekiem. Izstāde būs apskatāma līdz 15. oktobrim. Ieeja bez maksas.

Cikls "Patība. Latvijas laikmetīgās mākslas vēsture" noritējis kā LNB un Borisa un Ināras Teterevu fonda sadarbības projekts, paplašinot LNB Mākslas un mūzikas centra piedāvātās iespējas.

"12 izstādēs mēs esam aptvēruši 39 māksliniekus. Šāds vērienīgs un daudzpusīgs izstāžu cikla iznākums mūs rosina izdot publikāciju par visiem "Patības" mākslas darbiem – gan jaunradītiem, gan tiem, kas glabājas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Mūkusalas Mākslas salona krājumu kolekcijās. Publicēti tiktu ne tikai attēli un anotācijas, bet arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas speciālistu apkopotā bibliogrāfiskā informācija par katru mākslinieku. Varam būt gandarīti, ka cikla "Patība" izstādes bija plaši apmeklētas, gūstot pozitīvas atsauksmes. Tas liek cerēt, ka arī Latvijas laikmetīgās mākslas vēstures un darbu atspoguļojums grāmatas formātā tiks novērtēts. Nenoliedzami, gan izstādes, gan topošā publikācija ir nozīmīgs un papildinošs pienesums topošajam Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejam," norāda Helēna Demakova, mākslas zinātniece un izstāžu cikla "Patība. Latvijas laikmetīgās mākslas vēsture" kuratore.

Projekta "Patība. Latvijas laikmetīgās mākslas vēsture" izstāžu cikla ekspozīcijās redzami Latvijas laikmetīgās mākslas klasiķu darbi, galvenokārt no LNMM krājuma. Tāpat tiek izstādīti aktuāli strādājošu mākslinieku darbi, kuru daiļrades kāda šķautne tematiski vai stilistiski sasaucas ar attiecīgā klasiķa mākslu. Izstāžu pamatu veido grāmata "Patība. Personības ceļā uz laikmetīgo mākslu. Padomju Latvijas 60.–80. gadi" (sastādītāja H. Demakova).

Izstāžu cikla ietvaros tiek demonstrētas studijā "Platforma Film" nesen tapušas filmas par latviešu laikmetīgās mākslas klasiķiem (režisore Ilze Šņore, režisore inscenētāja Ilona Bērziņa, operatori Artūrs Lapinskis un Inese Tīkmane, montāžas inženieris Jānis Ērglis, producents Pāvils Raudonis), kā arī kinolentes par laikmetīgās mākslas klasiķiem.

Izstāžu cikls notiek ar Borisa un Ināras Teterevu fonda un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu ciešā sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Mūkusalas mākslas salonu un fondu "Mākslai vajag telpu". Projekta idejas autore un kuratore ir H. Demakova, darba grupu veido – Brigita Zelča-Aispure, Aivija Everte, Ilze Egle, Ingrīda Peldekse, Katrīna Teivāne-Korpa un Dace Gasiņa.

 

DARBA LAIKI
P.-Pk. 9:00–20:00
S.-Sv. 10:00–17:00
 

Izstāžu cikls "Patība. Latvijas laikmetīgās mākslas vēsture":
1. ekspozīcija: Auseklis Baušķenieks, Liene Mackus
2. ekspozīcija: Maija Tabaka, Maija Kurševa
3. ekspozīcija: Boriss Bērziņš, Barbara Gaile, Brigita Zelča-Aispure
4. ekspozīcija: Imants Lancmanis, Aigars Bikše

5. ekspozīcija: Egons Spuris, Inta Ruka, Kaspars Podnieks
6. ekspozīcija: Bruno Vasiļevskis, Krišs Salmanis, Arturs Bērziņš
7. ekspozīcija: Miervaldis Polis, Vilnis Vītoliņš, Ieva Rubeze
8. ekspozīcija: NSRD, Krista Dzudzilo, Līga Marcinkeviča
9. ekspozīcija: Māris Ārgalis, Ieva Iltnere, Armands Zelčs, Katrīna Neiburga, Zane Tuča
10. ekspozīcija: Leonards Laganovskis, Oļegs Tillbergs, Gints Gabrāns, Evelīna Deičmane
11. ekspozīcija: Aija Zariņa, Andris Breže, Kristaps Ģelzis, Andris Eglītis, Miķelis Fišers
12. ekspozīcija: Ojārs Pētersons, Indriķis Ģelzis, Sarmīte Māliņa, Ēriks Božis

 

Papildinformācija:
Diāna Germane
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Borisa un Ināras Teterevu fonds
E-pasts: diana.germane@teterevufonds.lv
Tālr.: +371 26435463

Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību speciālists
Komunikācijas departaments
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv
Tālr.: +371 26472501