Arheoloģijas izstāde par Latvijas un Polijas vēsturi

06/03/2019
Izdrukāt
Arheoloģijas izstāde par Latvijas un Polijas vēsturi
Arheoloģijas izstāde par Latvijas un Polijas vēsturi
1

7. martā plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas M stāva galerijā tiks atklāta starptautiskā arheoloģijas izstāde "Tik tālu, bet tomēr tik tuvu: Latvija un Polija. Vairāk kā 100 gadus kopīga vēsture". Tā apskatāma līdz 14. aprīlim. Ieeja bez maksas.

Viļakas apkārtne ir cieši saistīta ar poļu muižniekiem un poļu atstāto kultūrvēsturisko mantojumu. Poļi ir devuši milzīgu ieguldījumu ne tikai poļu kultūras attīstībā, bet arī Viļakas apkārtnes senatnes izpētē, kad šo zemi apdzīvoja senie latgaļi.

Arheoloģisko izrakumu laikā, ko veica poļu zinātnieks Z. Glogers, Viļakā (Marienhauzenā) tika atrastas vairākas senlietas, kuras tika aizvestas uz Poliju. Tas ir bagātīgs arheoloģiskais materiāls par Viļakas apkārtnes dzīvi un kultūru no 18.–19. gs.

Izstādē būs skatāmi arheoloģiskie priekšmeti no Valsts Arheoloģijas muzeja Varšavā un Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, kas nāk no Viļakas kapsētas, Daņilovkas, Loginu, Dzilnaskalna un citu vietu senkapiem. Izstādi papildina arī vēsturiskie dokumenti un fotogrāfijas no Viļakas novada muzeja krājuma.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Polijas vēstniecību Latvijā, Latvijas vēstniecību Polijā, Valsts Arheoloģijas muzeju Varšavā, Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, Viļakas un Šķilbēnu katoļu draudzēm un Latvijas Nacionālo bibliotēku.

 

Papildu informācija:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv
Tālr.: +371 26472501