Atklās Andrejam Upītim veltītu izstādi "Divreiz rakstīta grāmata"

30/10/2017
IzdrukātNosūtīt
Atklās Andrejam Upītim veltītu izstādi "Divreiz rakstīta grāmata"
Atklās Andrejam Upītim veltītu izstādi "Divreiz rakstīta grāmata"
1

2. novembrī plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 5. stāva ātrijā tiks atklāta izstāde "Divreiz rakstīta grāmata". Tā veltīta latviešu rakstnieka Andreja Upīša (1877–1970) 140. jubilejai.

93 gadus ilgajā, radoši piesātinātajā mūžā rakstnieks Andrejs Upīts sarakstīja 21 romānu, 10 noveļu krājumus, 2 dzejas krājumus, 30 lugas un dažus garstāstus, taču tieši romāns "Zaļā zeme" (1945) vairāku apstākļu rezultātā kļūst ne tikai par autora pazīstamāko darbu, bet arī paša rakstnieka vērtējumā nozīmīgāko artavu – ne velti Andrejs Upīts ir apgalvojis, lai viņam neliekot kapakmeni, jo viņa piemineklis ir mūža darbs – romāns "Zaļā zeme". Kādos apstākļos top romāna manuskripts? Kādēļ tieši Otrā pasaules kara laikā rakstnieks nolemj pievērsties savam bērnības laikam – 19. gadsimta nogalei? Kas notiek ar latviešu literatūru 20. gadsimta 40. gados? Kādēļ romāns ir rakstīts divreiz? Vai romāns ir joprojām aktuāls mūsdienās? Aicinām rast atbildes uz šiem un vēl citiem jautājumiem, apmeklējot izstādi Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Rakstnieka jubilejas kontekstā aicinām apmeklēt arī īpašu jubilejas pasākumu 5. decembrī plkst. 18.00 LNB korē, kurā piedalīsies rakstnieka dzimtā novada – Skrīveru – kultūras centra radošie kolektīvi un norisināsies literatūras festivāla "Prozas lasījumi" atklāšanas pasākums.

Izstādi veidojis Andreja Upīša memoriālais muzejs (Memoriālo muzeju apvienība) un dizaina birojs "H2E". Izstādes kurators – Mg.philol. Arnis Koroševskis. Tā tapusi ar Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.

Izstāde būs apskatāma līdz 16. decembrim. Ieeja bez maksas.

DARBA LAIKI
P.–Pk. 9.00–20.00
S., Sv. 10.00–17.00

Piesakot individuālas ekskursijas, ir iespējams apgūt izstādes ekspozīciju plašākā stāstījumā. Ekskursijas lūdzam pieteikt vismaz divas dienas iepriekš pa tālruni 67289767.

 

Informāciju sagatavoja:
Arnis Koroševskis
Andreja Upīša memoriālā muzeja galvenais speciālists
Tālr.: 67289767
E-pasts: arnis.korosevskis@memorialiemuzeji.lv
http://memorialiemuzeji.lv, http://upisamuzejs.lv/