Atklās izstādi par nacionālās pretošanās kustību

05/11/2013
IzdrukātNosūtīt
Atklās izstādi par nacionālās pretošanās kustību
Atklās izstādi par nacionālās pretošanās kustību
1

Ceturtdien, 7.novembrī, plkst. 17.00 Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina uz izstādes "Nacionālā pretošanās kustība II pasaules kara noslēgumā Kurzemē" atklāšanu.

Izstāde - ekspozīcija "Nacionālā pretošanās kustība II pasaules kara noslēgumā Kurzemē" vēsta par notikumiem, kas norisinājās Ugāles, Usmas, Rendas un Zlēku pagastos 1944.gada rudenī. No 1944.gada 14.novembra līdz 9.decembrim tur notika sīvas kaujas starp vācu 16.armijas daļām, SD un SS vienībām un kureliešu vienības atsevišķo bataljonu, ko komandēja leitnants Roberts Rubenis.

Rubenieši bija labi bruņota un organizēta militāra vienība, kas apzinājās sevi esam ārpus abām naidīgajām okupācijas varām, un viņu izcīnītā kauja ir plašākā un ilgstošākā visā Latvijas nacionālās pretestības kustības vēsturē.

Izstāde izveidota pateicoties Hipotēku bankas atbalstam, Rubeņa fonda līdzfinansējumam un sadarbībā ar NBS Apvienoto štābu.

Izstādes atklāšanā piedalīsies Rubeņa fonda vadītājs un muzeja veidotājs Andrejs Ķeizars. Pasākumā muzicēs Dagnija Selecka un Rasma Petmane.

Izstāde atvērta apmeklētājiem Kr. Barona ielā 14, 2.stāvā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas darba laikā O., C. 12:00-20.00, T., Pk. 11.00-19.00, S. 10.00-17.00 līdz 9.decembrim.

 

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Liniņa
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Komunikācijas un mārketinga nodaļa
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: kristine.linina@lnb.lv