Atklās pirmo lasītavu vilcienā

10/01/2019
IzdrukātNosūtīt
Publicitātes foto
Publicitātes foto
1

Sekojot rakstniekam Imantam Ziedonim (1933–2013) svarīgajām vērtībām – ceļot, izzināt pasauli, lasīt un apgūt ko jaunu, Imanta Ziedoņa muzeja bibliotēka radījusi projektu "Ceļā ar grāmatu", kura ietvaros sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un AS "Pasažieru vilciens" pirmo reizi vienā dīzeļvilciena sastāvā tiks ierīkota lasītava.

Ar trim grāmatu plauktiem un vairākiem desmitiem grāmatu aprīkotais vilciena sastāvs kursēs visos dīzeļvilcienu maršrutos, dodot iespēju cilvēkiem visos Latvijas reģionos lasīt vilcienā un laiku ceļā pavadīt saturīgi. 

Īpašais "lasītavas vilciens" tiks atbilstoši noformēts, ļaujot to atpazīt visiem pasažieriem. Plānots, ka grāmatu krājumi vilciena plauktos tiks papildināti un mainīti ik pēc trim mēnešiem atbilstoši dažādām tēmām un aktualitātēm. Projekts "Ceļā ar grāmatu" tiks atklāts ar tēmu "Ceļošana".

Lasītavas atklāšanā 15. janvārī plkst. 12.00 pirmais ar lasītavu aprīkotais vilciens mēros ceļu no Rīgas uz Siguldu un atpakaļ. Brauciena laikā paredzēti lasījumi, saviesīgas sarunas un pārsteigumi.

 

Papildu informācija:
Ance Caune
Imanta Ziedoņa muzeja projektu vadītāja
E-pasts: ance.caune@ziedonamuzejs.lv
Tālr.: + 371 26289027