Atvērs rakstu krājumus par starptautisko drošību un finanšu attiecībām

10/12/2019
Izdrukāt
Atvērs rakstu krājumus par starptautisko drošību un finanšu attiecībām
Atvērs rakstu krājumus par starptautisko drošību un finanšu attiecībām
1

Pirmdien, 16. decembrī, plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) korē (11. stāvā) notiks grāmatu "Starptautiskā drošība" un "Starptautiskās finanšu un ekonomiskās attiecības" atvēršanas svētki. Dalība bez maksas.

LNB īstenojusi projektu "Turpinot pilsonisko izglītību Latvijā. Pilsonības izglītības federālās aģentūras grāmatu sērijas izdošana". Tā rezultātā izdotas divas grāmatas par aktuālām pilsoniskās sabiedrības tēmām no Vācijas Pilsonības izglītības federālās aģentūras (Bundeszentrale für Politische Bildung) grāmatu sērijām.

Rakstu krājuma "Starptautiskā drošība" zinātniskais redaktors ir Rīgas Stradiņa universitātes profesors Māris Andžāns, savukārt izdevuma "Starptautiskās finanšu un ekonomiskās attiecības" zinātniskais redaktors ir Latvijas Universitātes (LU) profesors Jānis Priede. Abas grāmatas ir veidotas kā mācību procesa atbalsta resurss vidusskolu skolēniem un studentiem, kā arī būs noderīgas ikvienam, kurš interesējas par procesiem pasaulē un Latvijā. Grāmatas tiks dāvinātas Latvijas bibliotēkām, skolām un augstskolām.

Šajā gadā īstenotais projekts turpina 2017. gada projektu "Sākot pilsonības izglītību Latvijā. Pilsonības izglītības federālās aģentūras grāmatu sērijas izdošana", kad tika izdotas divas grāmatas – "Īsi par demokrātiju" un "Bēgļu gaitas pagātnē un mūsdienās" (zinātniskais redaktors ir LU profesors Ivars Ījabs), un ar ko tika uzsākta LNB grāmatu sērija "Pilsoniskā izglītība".

Projekts atbalsta LNB izglītojošo darbību, kas citu mērķu starpā paredz sekmēt sabiedrības prasmi pārzināt un pielietot savas pilsoniskās prasmes un tiesības.

Projektu finansējusi Vācijas Federatīvās Republikas Ārlietu ministrija.

 

Informāciju sagatavoja:
Lauma Remese
Nozaru informācijas eksperte
Humanitāro zinātņu lasītava
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: lauma.remese@lnb.lv
Tālr.: 67716206