Bērni iepazīst bilžu grāmatu pasauli kultūras vasarnīcā "Esplanāde 2014"

06/09/2013
IzdrukātNosūtīt
Bērni iepazīst bilžu grāmatu pasauli kultūras vasarnīcā "Esplanāde 2014"
Bērni iepazīst bilžu grāmatu pasauli kultūras vasarnīcā "Esplanāde 2014"
1

Svētdien, 8.septembrī Rīga 2014 kultūras vasarnīcā "Esplanāde 2014" no plkst. 14.00 līdz 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs iepazīstinās ar projektu "Pasaule bilžu grāmatā". Bērni veidos bilžu grāmatiņu kopā ar mākslinieci Rūtu Briedi un "Bikibuks".

2014.gada 2.aprīlī Rīgā jaunajā Nacionālās bibliotēkas ēkā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros notiks starptautiska konference un bērnu grāmatu ilustrāciju izstāde "Pasaule bilžu grāmatā". Šī diena pasaulē tiek atzīmēta kā Starptautiskā bērnu grāmatu diena, tādēļ ar diviem vērienīgiem notikumiem projekta īstenotāji iecerējuši stiprināt saites bērnu literatūras un grāmatu mākslas jomā Baltijas valstu un Baltijas jūras reģiona valstu vidū.

Konference būs veltīta bilžu grāmatu īpašajai lomai bērnu personības un pasaules uzskata tapšanā, mākslas un bērna attiecībām, kas veidojas līdz ar pirmo redzēto bilžu grāmatu, pasaules tendencēm bilžu grāmatu žanrā, animācijas filmām, kas tapušas pēc literāro darbu motīviem u.c. Pasākuma vadmotīvs: bilžu grāmata – animācija – līdzdalība!

Konferences adresāts – rakstnieki, mākslinieki, tulkotāji, literatūras un mākslas pētnieki, izdevēji, vecāki, bibliotekāri, pedagogi, žurnālisti un visi, kas ikdienā veido kontaktu starp bērnu un grāmatu. Paralēli izstādei notiks radošas darbnīcas bērniem.

Uz konferenci kā īpašie viesi aicināti 2010.gada Astridas Lindgrēnes memoriālās balvas ieguvēji – beļģu māksliniece Kitija Krauzere (Kitty Crowther) un H.K.Andersena balvas 2010 ieguvēju vācu māksliniece Juta Bauere (Jutta Bauer).

Sadarbība notiek ar IBBY (International Board on Books for Young People) nacionālajām sekcijām, Latvijas IBBY nodaļu (Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome), kas kopš izveidošanas 1993.gadā darbojas LNB Bērnu literatūras centrā.

Baltijas grāmatu tirgus cieš no pārāk mazas grāmatu izplatības, valodu grupas ir skaitliski nelielas, tulkošana un ilustrāciju māksla ir vairāk individuālu interesentu atbalstīta, nekā mērķtiecīga profesionāla mārketinga veicināta.

Rīgas Pirmā bilžu grāmatu kvadrinnāle "Attēlu stāsts", kas iecerēta līdztekus starptautiskajai konferencei, plānota, lai radītu kvalitatīvu bilžu grāmatas pašiem mazākajiem bērniem. Konkursam paredzēta lieliska godalga – uzvarējušo bilžu grāmatu tulkošana un izdošana projektā iesaistīto valstu valodās un izplatība publiskajās bibliotēkās.  

 

Informāciju sagatavoja:
Silvija Tretjakova
LNB Bērnu literatūras centra vadītāja
Tālr.: 29492456
E-pasts: silvija.tretjakova@lnb.lv