Bērnu literatūras centrs aicina uz pasākumu "Krāsainās un dažādās pasaules uz Smilšu lampas"

10/01/2017
IzdrukātNosūtīt
Bērnu literatūras centrs aicina uz pasākumu "Krāsainās un dažādās pasaules uz Smilšu lampas"
Bērnu literatūras centrs aicina uz pasākumu "Krāsainās un dažādās pasaules uz Smilšu lampas"
1

Sestdien, 14. janvārī, plkst. 13.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā (7. stāvā) gaidīsim ikvienu uz "Ģimeņu sestdienas" pasākumu "Krāsainās un dažādās pasaules uz Smilšu lampas", kurā iepriecināsim ar krāsainām un radošām spēlēm smiltīs diezgan neierastā izpildījumā. Ieeja bez maksas.

Iespēja zīmēt smiltīs rada relaksējošu iedarbību gan prātam, gan garam un pamodina radošumu ikvienā. Krāsaini akcenti, brīvs ideju lidojums un spēle – atraisa tās kvalitātes cilvēkos, kuras ļauj smelties no dzīves visu pozitīvo. Bērni spēlējoties var attīstīt savu pirkstiņu sensoro motoriku, vienlīdz pavadot jauki un patīkami brīvo laiku.

Smilšu lampā iestrādātā LED gaisma ļauj bērniem koncentrēties, veicina iztēli un radošo darbošanās prieku, un palīdz apgūt jaunu informāciju. Tā kā gaisma Smilšu lampā palīdz piesaistīt un noturēt uzmanību vienā vietā, tā veicina bērnu koncentrēšanās spējas, jo tās ir nepieciešamas jebkura uzdevuma veikšanai. Priekšmeti un attēli, kas novietoti uz gaismas galda, ir vieglāk iegaumējami, līdz ar to trenējas vizuālā atmiņa, savukārt laba vizuālā atmiņa bērniem mācīšanās procesā ļauj daudz vieglāk apgūt lasīt prasmes, rakstītprasmes un skaitīt prasmes. Papildus spēles smiltīs dod iespēju izpaust savas jūtas un parādīt emocijas, un šīs spēles padara tās daudz krāsainākas un spilgtākas.

 

Informāciju sagatavoja:

Ilze Marga
Bērnu literatūras centra galvenā bibliotekāre
Latvijas Nacionālā biblioteka
Tālr.: 67716040
E-pasts: ilze.marga@lnb.lv

Laura Līdaka-Ambrazēviča
"Smilšu lampas" vadītāja
E-pasts: smilsulampas@gmail.com
www.smilsulampas.lv