Digitālais dialogs bibliotēkas skatlogos

01/08/2013
IzdrukātNosūtīt
Attēlā: Projekta dalībnieks Inārs Vinte (Rīga)
Attēlā: Projekta dalībnieks Inārs Vinte (Rīga)
1

No 1.-15.augustam Latvijas Nacionālās bibliotēkas (K.Barona ielā 14) Elizabetes ielas puses skatlogos ir apskatāma fotogrāfa Jura Kmina un stāstu autores Evas Ikstenas-Strapcānes emocionālu cilvēkstāstu reportāža – izstāde "Digitālais dialogs". Izstāde tapusi Lattelecom sociālās iniciatīvas "Pieslēdzies, Latvija!" ietvaros, atzīmējot tās piekto gadskārtu. Tajā iemūžināti piecu Latvijas sociālās aprūpes centru iemītnieku pirmās saskarsmes mirkļi ar datortehniku un internetu.

Izstāžu "Lēciena mācību stunda" un "Krodera teātris" autors, fotogrāfs Juris Kmins atzīst: "Nedēļu viesojoties piecos sociālās aprūpes centros, centāmies fiksēt pirmos momentus, kādi rodas, kad cilvēks sastopas ar 20.gs. brīnumu – datoru. Emocijas un sagatavotība bija ļoti dažādas – kāda dāma pirmo saskarsmi raksturo kā tikšanos ar dzīvu būtni: "Viņš ar mani nerunā". Galvenā motivācija šiem cilvēkiem ir komunikācija ar bērniem, no kuriem daudzi atrodas ārzemēs. Tomēr skaidri redzams, ka ne vecums, ne fizisko spēju ierobežojums nav šķērslis datora apgūšanai."

"Vienmēr esmu ticējis, ka Latvijas attīstībai ir ļoti nozīmīgi cilvēki, kas spēj rīkoties ar jaunākajām tehnoloģijām. Tieši cilvēkiem, kam šobrīd ir vairāk nekā piecdesmit gadu, skolas laikā nav bijusi iespēja apgūt datorus, un "Pieslēdzies, Latvija!" sniedz iespēju viņiem tos izzināt. 30 000 datorprasmēs apmācīti seniori – šis būs mūsu dāvinājums valsts simtgadei," skaidro Juris Gulbis, Lattelecom valdes priekšsēdētājs.
 

Bezmaksas apmācības notiks līdz novembrim

Bezmaksas datorapmācībām var pieteikties ikviens interesents pēc 50 gadu vecuma, zvanot pa tālruni 80000822 vai aizpildot reģistrācijas anketu internetā www.piesledzieslatvija.lv. Līdz pat novembrim mācības notiks visā Latvijā latviešu un krievu valodas grupās, kas tiek komplektētas pēc iespējas tuvāk senioru dzīvesvietai.

Sociālās iniciatīvas "Pieslēdzies, Latvija!" bezmaksas datorapmācību ietvaros 2013.gadā plānots apmācīt septiņus tūkstošus cilvēku vecumā pēc piecdesmit gadiem, nodrošinot nepieciešamās prasmes konkurētspējas celšanai darba tirgū un digitālās plaisas mazināšanai vecāka. Šobrīd apmācībām pieteikušies jau 5 500 seniori.
 

Par projektu

Lattelecom projekts "Pieslēdzies, Latvija!" tiek īstenots kopš 2008.gada. Līdz šim ar pašvaldību un skolu atbalstu apmācīti jau desmit tūkstoši senioru. Šogad datora lietpratēju skaitam plānots piepulcināt vēl septiņus tūkstošus cilvēku, lai līdz valsts simtajai gadadienai Latvijā būtu vismaz 30 tūkstoši cilvēku, kas pārvarējuši digitālo plaisu un pilnvērtīgi integrējušies informācijas sabiedrībā.

Sociālā iniciatīva ir kļuvusi par nacionāla mēroga projektu, ko atbalsta Labklājības, Izglītības un zinātnes, Kultūras ministrija, kā arī Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija, Latvijas Pašvaldību savienība un Nodarbinātības valsts aģentūra.
 

Papildus informācija:
Lāsma Trofimova, Lattelecom Sabiedrisko attiecību konsultante
Mob.tālr.: 26480407, e-pasts: lasma.trofimova@ka.lv
www.piesledzieslatvija.lv, www.lattelecom.lv
www.Twitter.com/Lattelecom
www.Facebook.com/Lattelecom
www.Draugiem.lv/Lattelecom
www.flickr.com/photos/lattelecom