Digitalizēti Vēsturnieku komisijas rakstu krājumi

25/03/2013
IzdrukātNosūtīt

21. martā, tiekoties ar konkursa "Eustory" organizatoriem, Valsts prezidents Andris Bērziņš informēja, ka šomēnes pabeigts nozīmīgs darbs, kas uzsākts jau 2012. gada rudenī – Vēsturnieku komisija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku digitalizējusi visus 27 Komisijas rakstu krājumus, un tie bez maksas pieejami ikvienam interesantam.

Kopš Vēsturnieku komisijas dibināšanas 1998.gadā zinātniskās konferences un pētījumi bija tās galvenais darbības virziens, savukārt rakstu krājumi – taustāms darbības rezultāts. Līdz šim publikācijas bija pieejamas tikai salīdzinoši ierobežotam pētnieku un interesentu lokam mācību iestādēs, bibliotēkās un muzejos, kā arī daļa rakstu – Valsts prezidenta kancelejas mājaslapā. Līdz ar digitalizācijas pabeigšanu visi līdz šim izdotie 27 rakstu krājumi ir pieejami bez autortiesību ierobežojumiem Latvijas Nacionālas digitālās bibliotēkas Grāmatu portālā.

Ņemot vērā Vēstures skolotāju biedrības rīkotā starptautiskā zinātniski - pētniecisko darbu konkursa tēmu – "Mācīšanās, izglītība un skolas Latvijā" –, Valsts prezidents izteica cerību, ka šodien tiek pāršķirta jauna lapaspuse vēstures sāpīgo un strīdīgo jautājumu izzināšanā.

Digitalizētie komisijas raksti atrodami ŠEIT.

 

Informācija no Latvijas Valsts prezidenta mājas lapas: www.president.lv

No 16. augusta plkst. 20.00 līdz 19. augusta plkst. 8.00 sakarā datorsistēmu un inženiertehnisko sistēmu pārbaudi nebūs pieejami Latvijas Nacionālās bibliotēkas e-pakalpojumi (to skaitā digitālās kolekcijas, datubāzes, Nacionālā enciklopēdija, Kultūras kanons). Atvainojamies par neērtībām!