Diskusija par humanitāro izglītību skolās

14/12/2018
Izdrukāt
Diskusija par humanitāro izglītību skolās
Diskusija par humanitāro izglītību skolās
1

19. decembrī plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Telpā -15+ (M stāvā) sadarbībā ar biedrību "Caelum" notiks diskusija "Humanitārā izglītība skolā. Jautājums pēc jautājuma". Ieeja bez maksas.

Runājot par izglītību tuvākā vai tālākā nākotnē, ne vienu reizi vien ir lauzti šķēpi, meklējot un kritizējot jaunas pieejas un metožu meklējumus, kas skar gan eksakto, gan humanitāro priekšmetu bloku pamatskolā un vidusskolā. Kā vienu no nesenākajām un spilgtākajām epizodēm jāmin karstās debates par literatūras stundu skaita samazināšanu pamatskolā un jauna mācību priekšmeta "Drāma" pasniegšanu, kad novembra sākumā publiskajā telpā izskanēja divi krasi pretēji viedokļi, kā rezultātā tika veiktas korekcijas šajā plāna punktā. Tomēr, neskatoties uz vienu konkrētu epizodi, jāatzīmē, ka sarunas, viedokļi ir izskanējuši par humanitāro izglītību nākotnē arī iepriekš un daudzi jautājumi ir aktuāli vēl joprojām.

Piemēram, kādas zināšanas un prasmes ir nepieciešams iegūt 21. gadsimta skolēnam? Kādi ir eksakto un humanitāro priekšmetu bloka saskarsmes punkti? Kā samērot klasisku kultūras vērtību izpratni ar strauji mainīgām tendencēm, lai neveidotos šodienai raksturīgā skolēna noslogotība? Vai tāda pastāv? Kā varētu raksturot šobrīd pastāvošo un jauno humanitāro priekšmetu bloka kopējo konceptu? Cik būtiskas ir atšķirības? 

Diskusijā piedalīsies dažādu jomu pārstāvji.

 

Papildu informācija:
Iveta Krūmiņa
Mārketinga projektu vadītāja
Uzziņu un informācijas centrs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: iveta.krumina@lnb.lv
Tālr.: 67716068