Diskusijklubs "Gūtenberga galaktika" aicina uz sarunu par 1918.-1920.gada Pagaidu valdību

12/12/2013
IzdrukātNosūtīt

2013.gada 18.decembrī plkst. 15.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēkzinātnes un informācijas zinātnes lasītavā (Rīgā, Tērbatas ielā 75, 3.stāvā) diskusijklubs "Gūtenberga galaktika" aicina uz tikšanos ar izdevuma "1918.–1920. gads Latvijas Republikas Pagaidu valdības sēžu protokolos, notikumos, atmiņās" veidotājām - Valsts kancelejas darbinieci Līgu Peinbergu, Latvijas Kara muzeja Starpkaru nodaļas vadītāju Barbu Ekmani, Latvijas Nacionālā arhīva un Latvijas Valsts vēstures arhīva direktora vietnieci Dr. hist. Valdu Pētersoni, LNB Letonikas un Baltijas centra vadītāju Kristīni Zaļumu un galveno bibliogrāfi Lindu Krūmiņu, kā arī Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktora vietnieci zinātniskajā darbā Irinu Zeibārti.

Novembra beigās klajā laistajā 800 lappušu biezajā izdevumā "1918.–1920. gads Latvijas Republikas Pagaidu valdības sēžu protokolos, notikumos, atmiņās" pirmo reizi apkopoti un izdoti Kārļa Ulmaņa (1877–1942) vadītās Pagaidu valdības (1918.gada 19.novembris - 1920.gada 11.jūnijs) sēžu protokoli. Izdevumu papildina valstsvīru biogrāfijas, aculiecinieku atmiņas, fotogrāfijas un tā laika preses ziņas. Grāmata izdota grāmatu apgādā "Latvijas Vēstnesis".

Grāmatā ietvertais Latvijas vēstures posms ir politiski komplicēts. Kopumā šajā laikā pastāvēja trīs Ministru kabineti. Izdevums atbild uz daudziem interesantiem jautājumiem, piemēram, kas bija tie politiķi, kuri pirmie stājās jaunās Latvijas valsts dienestā, un kāpēc Liepāju var dēvēt par Latvijas pagaidu galvaspilsētu? Laikmeta sarežģītību atklāj arī Latvijas naudas vēsture.

Izdevuma veidošanā izmantoti materiāli no Latvijas Nacionālās bibliotēkas digitālajām kolekcijām (Zudusī Latvija, Periodika.lv), kā arī no bibliotēkas specializētajiem krājumiem – Letonikas un Baltijas centra, Reto grāmatu un rokrakstu nodaļas, kā arī Sīkiespieddarbu un Attēlizdevumu nodaļām. Ievērojama daļa materiālu publicēta pirmo reizi.

 

Informāciju sagatavoja:
Aina Štrāle
Bibliotēku konsultatīvā centra galvenā bibliotekāre
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: aina.strale@lnb.lv
Tālr.: 67312807