Diskutēs par nacionālo bibliotēku jauno telpu izaicinājumiem

26/11/2013
IzdrukātNosūtīt

Trešdien, 27.novembrī, no plkst. 14.00 līdz 17.00 Francijas institūtā Latvijā (Rīgā, Elizabetes ielā 59) notiks publiska diskusija "Publiskās norises jaunatvērtā bibliotēkā", kurā piedalīsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) un Strasbūras Universitātes Nacionālās bibliotēkas (BNU) pārstāvji, lai diskutētu par bibliotēku jauno telpu aktuāliem izaicinājumiem.

Latvijas Nacionālā bibliotēka un Strasbūras Universitātes Nacionālā bibliotēka 2014.gadā apmeklētājiem būs pieejamas jaunās telpās, kas nodrošinās ne tikai iespēju paplašināt un kvalitatīvi uzlabot sniegtos pakalpojumus un veidot pozitīvu bibliotēkas apmeklējuma pieredzi, bet arī daudz plašāk piedalīties kultūras norisēs. Jauno telpu kontekstā tiks akcentēta bibliotēkas satura atklāšana caur norisēm.

Diskusija tiek rīkota ar mērķi apmainīties pieredzēm un viedokļiem par to, kā, organizējot augstvērtīgu norišu programmu, bibliotēkai kļūt par atbalstu kultūras, mākslas, izglītības, pētniecības un nodarbinātības procesiem un iedzīvotāju iecienītu tikšanās vietu gan klātienē, gan virtuālajā vidē.

Sniedzot ieskatu jaunajās bibliotēku stratēģijās, diskusijā piedalīsies LNB direktors Andris Vilks, Komunikācijas un mārketinga nodaļas vadītāja Signe Valtiņa, Digitālās bibliotēkas vadītājs Artūrs Žogla, Strasbūras Universitātes Nacionālās bibliotēkas direktora vietnieks Kristofs Didjē (Christophe Didier) un norišu un starptautisko attiecību speciāliste Florence Kordjē (Florence Cordier), Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Laikmetīgās mākslas kolekcijas glabātāja Astrīda Rogule u.c.

Publiskajā diskusijā īpaši aicinātas piedalīties kultūras institūcijas, kuras arī plāno sava norišu piedāvājuma dažādošanu un auditorijas plašāku iesaistīšanu.

Diskusija notiks angļu valodā. Dalība diskusijā bez maksas. Ņemot vērā ierobežoto vietu skaitu, interesenti lūgti iepriekš pieteikties, rakstot uz e-pastu: beate.knikste@lnb.lv vai zvanot pa tālr. 67287459

 

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Liniņa
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Komunikācijas un mārketinga nodaļa
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: kristine.linina@lnb.lv