Fotoizstāde "Tētis Zviedrijā – Tētis Latvijā"

18/03/2019
Izdrukāt
Foto: Johan Bävman
Foto: Johan Bävman
1

9. aprīlī plkst. 17.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas 7. stāva galerijā tiks atklāta zviedru fotomākslinieka Johana Bēvmana (Johan Bävman) fotoizstāde par mūsdienu vīriešiem "Tētis Zviedrijā – Tētis Latvijā". Tās saturs adaptēts no izstādes "Swedish Dads", kur portretēti vīrieši, kas izmantojuši bērna kopšanas atvaļinājumu. Izstāde būs aplūkojama līdz 30. aprīlim. Ieeja bez maksas.

Fotoizstāde pēta, kas tieši mudināja šos tēvus palikt mājās ar bērniem ilgāk nekā to dara vairums tēvu visā pasaulē, kāda bija šī pieredze un ko tā ir devusi.

1974. gadā Zviedrija kā pirmā valsts pasaulē aizstāja maternitātes atvaļinājumu ar vecāku atvaļinājumu. Tagad, pēc 45 gadiem, tēvi izmanto vidēji 29% no vecāku atvaļinājuma dienām.

Latviešu fotogrāfi Anda Krauze un Māris Lazdāns papildināja izstādi ar 25 latviešu portretiem – Zviedrijas vēstniecības izsludinātā konkursa "Tētis Latvijā" uzvarētāju portretiem. Laiks pavadīts kopā ar bērniem – ko tas ir devis un kāda ir šī pieredze?

Izstāde apskatāma LNB DARBA LAIKĀ.

Izstāde tapusi sadarbībā starp Zviedru institūtu un Zviedrijas vēstniecību Latvijā, ar Latvijas Nacionālas bibliotēkas, www.mammamuntetiem.lv un www.tevi.lv atbalstu.

 

Papildu informācija:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv
Tālr.: +371 26472501