Gaismas pilī pirmoreiz norisināsies Ēnu diena

23/01/2015
Izdrukāt
Gaismas pilī pirmoreiz norisināsies Ēnu diena
Gaismas pilī pirmoreiz norisināsies Ēnu diena
1

Šī gada 11. februārī visā Latvijā notiks jau par tradīciju kļuvusī karjeras izglītības akcija Ēnu diena. Īstenojot pasākuma norisi pirmoreiz arī Gaismas pilī, akcijā piedalīsies un ar vērtīgām zināšanām dalīsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) darbinieki.

Ēnu dienas laikā skolēniem būs iespēja iepazīties ar kādu no 13 piedāvātajām LNB speciālistu profesijām un darbu, tādējādi uzzinot, kādām zināšanām un prasmēm jāpiemīt un kādi ikdienas pienākumi jāveic, piemēram, bibliogrāfiem, grāmatu restauratoriem, Gaismas pils ēkas ekspluatācijas inženieriem, lasītāju konsultantiem, kā arī Konferenču centra vadītājai, māksliniecei-dizainerei, lasītāju reģistratoriem un citu amatu pārstāvjiem.

Ēnotājus labprāt uzņems arī LNB direktors Andris Vilks.

Dienas laikā paredzēta ekskursija pa Gaismas pili, izvēlēto profesiju pārstāvju ēnošana (kas ietver teorētiskus un praktiskus piemērus par konkrēto darbu) un kopīga fotografēšanās.

Iegūtās zināšanas skolēniem būs noderīgas mācībās un studijās, kā arī sniegs ieskatu potenciālās nākotnes profesijas izvēlē.

Pieteikties LNB Ēnu dienas vakancēm līdz 4. februārim iespējams šeit: http://ej.uz/LNB_Enas_2015

Latvijas Ēnu dienu organizē biznesa izglītības biedrība "Junior Achievement – Young Enterprise Latvija".

Ēnu diena ir pasaulē populāra karjeras izglītības akcija, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Ēnu dienas akcijas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum, kā arī demonstrētu saistību starp izglītību un karjeru, rosinot skolēnus nopietni pievērsties mācībām. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, akcija sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

 

Informāciju sagatavoja:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību speciālists
Komunikācijas un mārketinga nodaļa
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv