Grāmatas "Diagnoze vēzis" atvēršana

11/09/2019
IzdrukātNosūtīt
Daces Baltiņas grāmatas "Diagnoze vēzis: kā saprast slimību un tās ārstēšanu" (Dzīvības koks, 2019) vāka attēls
Daces Baltiņas grāmatas "Diagnoze vēzis: kā saprast slimību un tās ārstēšanu" (Dzīvības koks, 2019) vāka attēls
1

17. septembrī plkst. 15.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē (11. stāvā) notiks prof. Daces Baltiņas grāmatas "Diagnoze vēzis: kā saprast slimību un tās ārstēšanu" atvēršana.

Kā saprast visu, kad uzzini par slimību? Atbildes uz jautājumiem varēs rast grāmatā, kura izdota ar Labklājības ministrijas atbalstu kā informatīvs materiāls psihosociālās rehabilitācijas programmu onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem ieviešanā. Grāmatā apskatīti tādi jautājumi, kā biežākie mīti un puspatiesības par vēzi, kā arī par to, ko zinām/nezinām par audzējiem, kā slimība izplatās, ar kādām metodēm to ārstē.

Kā uzsver prof. Dace Baltiņa: "Onkoloģijā esmu nostrādājusi vairāk nekā 35 gadus — esmu darbojusies gan zinātnē, gan praktiskajā medicīnā, gan pedagoģijā. Taču par savu nozīmīgāko pieredzi uzskatu vairāk nekā 10 gadu dalību onkoloģisko pacientu vasaras nometnēs, ko organizēja "Dzīvības koks". Tā man atvēra acis uz pilnīgi citu realitāti onkoloģijā — pacientu un piederīgo informatīvām vajadzībām."

Onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācijas programmas tiek ieviestas kopš 2009. gada, kopš 2018. gada tā ir valsts apmaksāta psihosociālā rehabilitācija, kuru var saņemt pacienti kopā ar tuviniekiem.

 

Papildu informācija:
Tālr.: 67625339