Iepazīsti elektroenerģijas ceļu Latvijā

07/08/2019
IzdrukātNosūtīt
Publicitātes foto
Publicitātes foto
1

Latvijas Nacionālās bibliotēkas M stāvā uzstādīts interaktīvs elektroenerģijas apgādes ceļa demonstrācijas stends. Tā apmeklētājiem būs iespēja pašiem "izstaigāt" elektroenerģijais apgādes ceļu Latvijā no "Latvenergo" ražotnes līdz galapatērētājam. Ikvienam būs iespēja tuvāk iepazīt "Latvenergo" koncerna darbības specifiku un līdzās elektroenerģijas ražošanai uzzināt par citām uzņēmuma darbības jomām.

Elektroenerģijas ceļš no ražotnēm līdz galapatērētājam Latvijā sākas trīs lielajās Daugavas hidroelektrostacijās – Pļaviņu HES, Ķeguma HES un Rīgas HES, kā arī divās termoelektrostacijās. Informācija par saražoto elektroenerģijas daudzumu nonāk Nord Pool  – Ziemeļvalstu elektroenerģijas biržā. Bet līdz galapatērētāju mājokļiem turpina ceļu pa augstsprieguma līnijām un sadales tīklā.

31. augustā, LNB simtgades svinību laikā, no plkst. 11.00 līdz 17.00 būs iespēja piedalīties FIZMIX darbnīcā ar eksperimentiem par elektrisko strāvu. Apmeklētāji varēs iepazīt, ieraudzīt un pat pieskarties strāvai, taču FIZMIX parūpēsies, lai tas notiktu droši.

 

Papildu informācija:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts@lnb.lv
Tālr.: 67716235