Ignazi Blanka ilustrāciju izstāde

27/07/2019
Izdrukāt
Ignazi Blanka ilustrācija
Ignazi Blanka ilustrācija
1

No 27. jūlija līdz  6. oktobrim Latvijas Nacionālās bibliotēlas Konferenču centra vestibilā (-1. stāvā) norisināsies katalāņu mākslinieka un ilustratora Ignazi Blanka (Ignasi Blanch) personālizstāde. Ieeja bezmaksas.

Izstādē apskatāmas Blanka ilustrācijas, kas izceļ elegantu kustību. Mākslinieku aizrauj kustība, cilvēka ķermenis, telpa, kurā ķermenis pārvietojas, un priekšmeti, kas ieskauj ķermeni. Savos darbos māksliniekam patīk apšaubīt sievišķības un vīrišķības sociālās konstrukcijas. Blanks ir teicis, ka viņam patīk vājums: "Vāja vai šaubīga kontūra ir ļoti interesanta. Kļūdas atklāj daudzas lietas."

Ignazi Blanks dzimis nelielā pilsētā Roketē Katalonijā, Spānijā. Viņš ir absolvējis Tēlotājmākslas nodaļu Barselonas Universitātē un piedalījās rezidentūras programmā starptautiskajā kultūras centrā The Künstlerhaus Bethanien Berlīnē, kur viņš specializējās grafikas un gravēšanas tehnikā.

Šobrīd mākslinieks dzīvo Barselonā, kur strādā kā ilustrators un pasniedzējs. Blanks ir ilustrējis vairāk nekā 90 grāmatas. Nesen ilustrators sadarbojās ar aktrisi Olīviju Ņūtoni-Džonu un izdeva grāmatu "Liv on" (Izdevniecība "Flamboyant" Barselonā, 2018). Mākslinieks ir izveidojis ievērojamu skaitu plakātu un vizuālo festivālu utt. Viņa glezna "Runā par mīlestību" tika izvēlēta dalībai starptautiskajā projektā "The East Side Gallery" kā vienīgais pārstāvis no Spānijas.

Izstādes kuratore Viive Noor (Igaunija) mākslinieku raksturo, sakot: "Ignazi Blanks ir labākais Katalonijas un visas Spānijas ilustrators. Viņš ir ļoti produktīvs mākslinieks, viņam ir laiks visam. Papildus grāmatu ilustrēšanai viņš veido plakātus, ar saviem darbiem rotā bērnu slimnīcu sienas, organizē izstādes, pasniedz lekcijas un ilustrācijas tehnikas seminārus bibliotēkās, grāmatu gadatirgos un skolās. Viņš ir iespaidīgs cilvēks."

 

Informāciju sagatavoja:
Silvija Tretjakova
Bērnu literatūras centra vadītāja
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: silvija.tretjakova@lnb.lv
Tālr.: 29492456