Ilzes Egles personālizstāde "Satikšanās. Citāda Itālija"

04/10/2013
IzdrukātNosūtīt
Ilzes Egles  personālizstāde "Satikšanās. Citāda Itālija"
Ilzes Egles personālizstāde "Satikšanās. Citāda Itālija"
1

No 2013.gada 4.oktobra Latvijas Nacionālās bibliotēkas (K.Barona iela 14) Elizabetes ielas skatlogos aplūkojama mākslinieces Ilzes Egles personālizstāde "Satikšanās. Citāda Itālija". Izstādē eksponēti zīmējumi un fotogrāfijas, kas tapušas pusgada laikā māksliniecei vairākkārtīgi uzturoties Dienviditālijā, Apūlijas reģiona pussalā Salento.

Ilze Egle ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūras grafikas apakšnozari un piedalījusies izstādēs Latvijā, Kanādā, Norvēģijā un Austrālijā ar zīmējumiem, grafikām un fotogrāfijām. Māksliniece strādā dažādās grafikas tehnikās, no kurām ofortu uzskata par sev tuvāko tehniku, bet mākslinieces patieso būtību vislabāk atklāj zīmēšana. Tapuši lielformāta darbi gan ar zīmuli, gan ogli, gan tušu. "Zīmēšanā ir kaut kas maģisks. Tā ir saistīta ar sapņošanu un sapņu piepildīšanu. Nevis es esmu izvēlējusies zīmēšanu, bet zīmēšana ir izvēlējusies mani," saka pati māksliniece. Prieku zīmēt ar gaismu un jaunas ierosmes meklējumus Ilze rod melnbaltajā fotogrāfijā, strādājot gan ar digitālo, gan analogo fotogrāfiju.

Izstāde "Satikšanās. Citāda Itālija" ir par cilvēka satikšanos ar pilsētu, par satikšanos ar dabu un par satikšanos ar sevi. Ikviena satikšanās ir emocionāls pārdzīvojums. Māksliniece aicina skatītāju uz pārdomām par satikšanās notikuma neatkārtojamību un netveramību. Savā veidā, izstādē aplūkojamie zīmējumi ar ogli un fotogrāfijas, ir mākslinieces dienasgrāmata, kura glabā ļoti personīgu pieredzi par Itālijā pavadīto laiku. Nelielie piejūras ciematiņi, kolorītās tautas tradīcijas, Adrijas un Jonijas jūru apskalotie kaļķakmens klinšu krasti, dabas burvība, savdabīgais dienvidiem raksturīgais, nesteidzīgais dzīves ritms mākslinieces darbos atklājas smalkās gaismēnu un melnbaltu toņu un pustoņu saspēlēs. Ilze šobrīd vada Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mākslas un mūzikas centru.

Ikviens laipni aicināts aplūkot izstādi Latvijas Nacionālās bibliotēkas skatlogos no 4. līdz 31.oktobrim. Izstādi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.