Īslaicīgi nebūs pieejamas atsevišķas Nacionālās bibliotēkas lasītavas

25/11/2014
IzdrukātNosūtīt

20. novembrī uzsākta Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē centrālās pasākumu norises vietas Rīgā – Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) – atsevišķu telpu pielāgošana prezidentūras vajadzībām. Sākot ar 21. novembri uz bibliotēkas 3. stāvu pakāpeniski pārcelsies atsevišķas lasītavas un to krājuma daļas.

Šobrīd tiek veikta mēbeļu izjaukšana un pārvietošana no bibliotēkas Mezonīna un 2. stāva publiskās zonas uz augšējiem stāviem.

  • 25. novembrī slēgta būs Uzziņu un informācijas centra Jāņa Pāvila II lasītava, kā arī Jaunākās periodikas un Periodikas lasītavas,
  • 27., 28. un 29. novembrī lasītājiem nebūs pieejamas Humanitāro un sociālo zinātņu lasītava un Tehnoloģiju un dabaszinātņu lasītava.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām (tostarp īslaicīgiem trokšņiem)!
 

Jaunuzceltā LNB ēka – Gaismas pils – kļūs par vienu no Latvijas prezidentūras atpazīstamības simboliem. Prezidentūra ir iespēja bibliotēkai apliecināt savu spēju būt ne tikai nācijas intelektuālās atmiņas un zināšanu krātuvei, bet arī jaunas pieredzes un kultūru mijiedarbības vietai.

Lai informētu par Gaismas pili un tās nozīmi prezidentūras laikā, ir sagatavots informatīvs video materiāls angļu valodā https://www.youtube.com/watch?v=2TTE4q2t5Ls. Tas pieejams arī latviešu valodā https://www.youtube.com/watch?v=KU6jIbYkBtc.

Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē norisināsies no 2015. gada 1. janvāra līdz 2015. gada 30. jūnijam. Tās pasākumu nodrošināšanai tiks izmantotas telpas četros Latvijas Nacionālās bibliotēkas stāvos (-1., 1., Mezonīna, 2.).

 

Informāciju sagatavoja:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību speciālists
Komunikācijas un mārketinga nodaļa
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv