Iznācis žurnāla "Bibliotēku Pasaule" 57.numurs

08/11/2012
IzdrukātNosūtīt
 Žurnāla "Bibliotēku Pasaule" 57.numura 1.vāks
Žurnāla "Bibliotēku Pasaule" 57.numura 1.vāks
1

Jaunajā numurā lasiet:

 • Pārdomas par bibliotēkām vērtību krīzes laikā un neizstāstītajiem Latvijas bibliotēku veiksmes stāstiem redaktora slejā "Vai bibliotēkām ir vērtība?".
 • Kas ir labs bibliotēkas direktors? Kādas ir svarīgākās veiksmīga publiskās bibliotēkas vadītāja profesionālās un personības iezīmes? Tas noskaidrots pētījumā, kura rezultāti analizēti rakstā "Vadības kompetences publisko bibliotēku direktoru skatījumā".
 • Kāds ir Latvijas pašvaldību publisko bibliotēku sistēmas nevienmērīgās attīstības galvenais cēlonis? Latvijas publisko bibliotēku galveno rādītāju dinamika 2011.gadā apskatīta publikācijā "Nepārtrauktā kustībā".
 • Finanšu ierobežojumiem pretim liekot radošu izdomu un neordināras idejas, Latvijas bibliotēkas 2011.gadā turpinājušas darbu pakalpojumu kvalitātes uzlabošanā un jaunu pakalpojumu ieviešanā. Veiksmīgākā bibliotēku pieredze apkopota rakstā "Novatoriski risinājumi Latvijas publiskajās bibliotēkās 2011.gadā".
 • Cik augstu celt bibliotekārās izglītības latiņu? Par gaidāmajām izmaiņām profesionālās izglītības prasībās bibliotēku un informācijas speciālistiem rakstā "Nozares profesionālās izglītības krustcelēs".
 • Emocijas un atziņas, apmeklējot slēgta tipa stingrā režīma ieslodzījuma vietas bibliotēku — rakstā "Brasas cietuma bibliotēka".
 • Spilgti piemēri padomju cenzūras iestāžu nevarībai pret dzejas vārda daudznozīmību atklāti publikācijā ""Un varbūt labāko no dziesmām — nokauj...": dzejnieks Imants Auziņš cīņā ar padomju cenzūru".
 • Publikācija "Vladislava Lōča dzīve un darbība" veltīta rakstniekam, ievērojamākajam latgaliešu grāmatu izdevējam, kurš ar savu darbu uzcēlis pieminekli Latgalei. Raksta tapšanā izmantoti galvenokārt nepublicēti materiāli. 
 • Kā izmantot lielās rokas lelles lasīšanas veicināšanā un spēlēt rokas leļļu teātri bibliotēkā vēstīts rakstā "Ar lellēm uz bērna sirdi: iespaidi par pirmo rokas leļļu un bibliotekāru darbnīcu Latvijā".
 • Par rakstnieku, kuru garlaiko literatūras klasika, un kurš savus darbus velta bērniem, kam nepatīk lasīt — publikācijā "Neparastā atzīšanās". 
 • Latvijas un ārzemju bibliotēku notikumu apskati un vēl daudz citas profesionāli noderīgas informācijas.

Numurs pieejams lejupielādei (PDF, 127 MB)

Papildus žurnāla pilnajai elektroniskajai versijai lejupielādējami arī atsevišķi raksti!

Plašāka informācija par žurnālu


Informāciju sagatavoja:
Marlēna Krasovska
LNB Bibliotēku attīstības institūta
Bibliotēku pētniecības un informācijas nodaļas galvenā bibliotekāre

Redakcijas adrese:
Tērbatas ielā 75-311
Rīga, LV-1001
Tālr.: 67969132
E-pasts: Biblioteku.Pasaule@lnb.lv