Izstāde "Inventārs"

10/04/2019
Izdrukāt
Izstāde "Inventārs". Foto: Kristians Luhaers
Izstāde "Inventārs". Foto: Kristians Luhaers
1

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) simtgades programmas izstāde "Inventārs" pievēršas darba apstākļiem un videi vēsturiskajās bibliotēkas ēkās. Tā atklāj priekšmetisko pasauli kā daļu no cilvēku sociālās dzīves, rosinot domāt par institucionālo un personisko, nevajadzīgo un joprojām derīgo, vērtīgo un sentimentālo.

Atlasīto eksponātu vidū ir vēsturiskas mēbeles un kancelejas preces, darbarīki, pašu darbinieku šūtas civilās aizsardzības maskas, rūpīgi saglabātas un joprojām lietotas keramikas vāzes. Līdzās muzejiskas nozīmes priekšmetiem izstādē aplūkojamas lietas, kam vērtību piešķir kāda personiska nianse, kas iekļaujas stāstā par bibliotēkas vēsturi.

Izstādē eksponētie krājuma priekšmeti, fotogrāfijas, mākslas darbi un darbinieku piemiņas lietas atklāj pārmaiņas, kas skārušas darba apstākļus, savstarpējo komunikāciju un ikdienas rituālus. Izstādē iekļauti arī eksponāti, kas saglabājušies nejauši. Negaidītais izstādē rosina pārvērtēt priekšstatus par to, ko mēs uzskatām par saglabāšanas vērtu.

09.04.2019.-31.07.2019.
Vieta: Izstāžu zāle II, 1. stāvs
Ieeja bez maksas.

Izstāde apskatāma LNB DARBA LAIKĀ.

Kuratore un teksta autore:
Kristīne Liniņa

Dizainere:
Tatjana Raičiņeca

Izstādes iekārtotāji:
Ainārs Egle
Augusts Kūravs
Jevgenijs Sisojevs
Dzintars Volmanis