Izstāde par latviešu populāro mūziku

06/12/2018
Izdrukāt
Izstāde par latviešu populāro mūziku
Izstāde par latviešu populāro mūziku
1

13. decembrī plkst. 17.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Audiovizuālajā lasītavā (4. stāvā) notiks izstādes "Zibens pa dibenu: 100 labākie latviešu mūzikas albumi" atklāšana un saruna par latviešu populārās mūzikas ierakstu vēsturi no 1960. gadiem līdz mūsdienām, un nozīmīgāko albumu izvēli "Radio NABA" raidījumam.

Ieeja bez maksas, taču lūdzam iepriekš reģistrēties ŠEIT.

Izstādē apkopoti mūzikas žurnālista, kritiķa un dīdžeja Ulda Rudaka izvēlēti labākie latviešu mūzikas albumi. Izstādes veidošanā par pamatu ņemts U. Rudaka "Radio NABA" autorraidījums "Zibens pa dibenu", kurā sarunās ar mūziķiem klausītāji ikreiz tiek iepazīstināti ar kādu no latviešu mūzikas albumiem.

Albumos pārstāvēti dažādi populārās mūzikas žanri un stili, plašs ir to hronoloģiskais aptvērums – sākot no 1960. gadu beigām, Imanta Kalniņa un Raimonda Paula agrīnajiem mūzikas ierakstiem, un beidzot ar 2018. gada novembrī izdoto "Dzelteno pastnieku" jauno plati. Izstādē apskatāmi skaņu ieraksti dažādos formātos: skaņuplates, audio kasetes, kompaktdiski, digitāli izdotie ieraksti, kā arī nodrošināta iespēja tos noklausīties.

Lielākā daļa izstādē izvietoto albumu ir no LNB Audiovizuālās lasītavas krājuma, bet daļa no privātajām kolekcijām.

Uldis Rudaks ir ilggadējs laikraksta "Diena" mūzikas žurnālists, kritiķis, kā arī Latvijā labi pazīstams dīdžejs. Publicējis grāmatu "Rokupācija: latviešu rokmūzikas vēsture" (Dienas grāmata, 2008) un neskaitāmus rakstus, tai skaitā mūzikas albumu recenzijas un intervijas dažādos preses izdevumos un internetā.

Pasākuma īpašie viesi: Uldis Rudaks, Viestarts Gailītis, Jānis Daugavietis.

Izstāde būs apskatāma līdz 2019. gada 28. aprīlim LNB Audiovizuālās lasītavas DARBA LAIKĀ.

 

Papildu informācija:
Zane Grosa
Audiovizuālās lasītavas vadītāja
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: zane.grosa@lnb.lv
Tālr.: 67716011