J. Taurena lasījums un izstāde-vitrīna „Aspen 5+6 (1967)” Mākslas lasītavā

08/08/2014
Izdrukāt
Jānis Taurens, Foto - Jana Kukaine
Jānis Taurens, Foto - Jana Kukaine
Aspen magazine, Foto - Ansis Starks
Aspen magazine, Foto - Ansis Starks
1
2

Šī gada 14.augustā plkst. 19:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Konrāda Ubāna Mākslas lasītavā (4.stāvā), prezentējot izstādi-vitrīnu "Aspen 5+6 (1967)", notiks filozofa Jāņa Taurena lasījums. Pasākums norisināsies izstādes "Aspena-Ķemeri" programmas ietvaros. Vitrīna būs skatāma Gaismas pilī no 2. līdz 21.septembrim Mākslas lasītavas darba laikā.

Radikāla struktūra un vairāki ārkārtīgi veiksmīga kuratora darba konceptuālie slāņi – "Aspen Magazine" 1967. gada 5. un 6. numuru iecere pieder māksliniekam Braienam O'Dohertijam. "Aspen" žurnāls tiek uzskatīts arī par svarīgu mediju, kurš paplašināja izstādes (ko daži dēvē par "pirmo konceptuālo izstādi") ietekmi un kultūras pamatus. "Aspen 5 + 6" ir visvairāk ievērojams ar to, ka pulcēja kopā daudzus 60. gadu mākslas skatuves milžus, kā arī ievietoja viņus sarežģītā un radošā sadarbības tīklojumā ar 20. gadsimta ietekmīgākajiem rakstniekiem un komponistiem. Autoru, kuri piedalījušies "Aspen 5 & 6 tapšanā", vidū ir arī Marsels Dišāns, Semjuels Bekets, Džons Keidžs, Roberts Raušenbergs, Hanss Rihters, Sols Levits, Mels Bočners, Naums Gabo, Laslo Mohojs-Naģi, Dens Greiems, Džordžs Kublers, Roberts Moriss, Viljams Berouzs, Rolāns Barts, Sjūzana Zontāga, Alens Robs-Grijē, Mortons Feldmans, Mišels Buto, Tonijs Smits un Merss Kaningems.

Jānis Taurens raksta par filozofiju, estētiku, laikmetīgo mākslu un arhitektūru. Studējis arhitektūru Rīgas Politehniskajā universitātē (tagad Rīgas Tehniskā universitāte) un filozofiju Latvijas Universitātē, kur 2005.gadā ieguvis doktora grādu filozofijā. Kopš 2006.gada asociētais profesors Latvijas Mākslas akadēmijā.

Pasākumu organizēt "kim?" Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku .

"Aspen 5+6 (1967)" tiek izstādīts sadarbībā ar Jan van der Donk ("Studio Montespecchio").

Ieeja pasākumā un izstādē ir bez maksas. Lasījuma apmeklētājiem lūgums pulcēties 10 minūtes pirms pasākuma sākuma bibliotēkas foajē, iepriekš reģistratūrā saņemot caurlaidi.

Atbalstītāji: LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, RIXC, 2ANNAS, kultura.lv, KKC, VKN, Pieci.lv, Delfi.

 

Papildu informācija:
Zane Onckule
kim? Laikmetīgās mākslas centrs
E-pasts: zane.onckule@kim.lv
Tel.: +371 26537438

kim? Laikmetīgās mākslas centrs
Maskavas iela 12/1
Rīga, LV-1050, Latvija
E-pasts: kim@kim.lv
Tel.: +371 67223321