Jaunumi datubāzu piedāvājumā

11/10/2017
IzdrukātNosūtīt

Latvijas Nacionālā bibliotēka saviem lasītājiem piedāvā plašu abonēto datubāzu klāstu. Ar visu piedāvājumu var iepazīties LNB mājaslapas sadaļā "Tiešsaistes abonētās datubāzes".

Aktuālie datubāzu izmēģinājumi

 
JSTOR datubāzu ceļveži un rīki

Text Analyzer (Beta) ir jauns un inovatīvs meklēšanas veids JSTOR platformā. Lietotājam ir iespēja augšupielādēt savu tekstu vai dokumentu teksta analīzes veikšanai. Teksta analizatora apstrādes rezultāts būs nozīmīgāko tēmu un atslēgvārdu izguve līdzīga satura tekstu atrašanai JSTOR datubāzē. Augšupielādējot tekstu, iegūtos rezultātus var pārskatīt un koriģēt, pievienojot, noņemot vai pielāgojot prioritāros atslēgvārdus. Teksta analizators ir palīgs atbilstošas informācijas atrašanai JSTOR datubāzē.

Vairāk informācijas ŠEIT.
 

JSTOR jaunās iespējas atsauču sarakstu veidošanā:

  1. Pie katras grāmatas nodaļas un raksta ir nodrošināta iespēja klikšķināt uz saites "Cite This Item", lai izveidotu atsauci uz konkrēto avotu. Atsauces tiks noformētas pēc MLA, APA un Čikāgas standarta. Vēlamo atsauces formātu iespējams kopēt, klikšķinot uz starpliktuves ikonas.
  2. "My Lists" ir rīks ar kura palīdzību iespējams izveidot vairākus sarakstus ar atsaucēm uz avotiem dažādās tēmās. Lai atsauci uz avotu pievienotu sarakstam, klikšķiniet uz "Ad To My Lists".
  3. "Build Outline" ir rīks ar kura palīdzību iespējams veidot piezīmes pie atsauču sarakstiem.

Vairāk informācijas ŠEIT.
 

JSTOR bezmaksas eksperimentālie rīki:

  • Understanding Shakespeare – atverot kādu no Šekspīra lugām un iezīmējot ar peles kursoru kādu no teksta rindām, ir iespējams apskatīt žurnālu rakstus, kas citēti šo teksta fragmentu;
  • Brīvpieejas eksperimentāla aplikācija "Understanding the U.S. Constitution". Pieejama iOS un Android lietotājiem.

Vairāk informācija ŠEIT.
 

JSTOR piedāvā piekļuvi 1 200 jauniem The RAND Corporation brīvpieejas resursiem. The RAND Corporation publicē augstas kvalitātes pētījumus tādas tēmas kā drošība, veselība, izglītība, ilgtspēju u.c. Kopumā ar The RAND Corporation atbalstu šobrīd JSTOR datubāzē pieejamas vairāk nekā 2 171 brīvpieejas e-grāmatas.

E-grāmatas iespējams lejupielādēt bez ierobežojumiem pa atsevišķām grāmatas nodaļām PDF formātā.

Vairāk informācija ŠEIT.

 

ARTSTOR datubāzu ceļveži

Artstor autortiesību un attēlu izmantošanas ceļvedis sniedz informāciju, kā droši izmantot attēlus saskaņā ar Artstor digitālās bibliotēkas lietošanas noteikumiem, kā noteikt attēlu avotus, un kā atrast un izmantot attēlus publikācijām.

Vairāk informācijas ŠEIT.
 

Artstor piedāvā jaunu ceļvedi, kas sniedz kopēju pārskatu par bibliotēkas Shared Shelf Commons brīvpieejas attēlu kolekcijām.

Vairāk informācijas ŠEIT.

 

Enciklopēdijas "Britannica" ImageQuest Zinātnes foto bibliotēka

Enciklopēdijas "Britannica" pakalpojuma ImageQuest Zinātnes foto bibliotēkā (Science Photo Library) pieejami vairāk nekā 275 000 attēli.

Vairāk informācijas ŠEIT.

 

Informāciju sagatavoja:
Ginta Zalcmane
Informācijas pakalpojumu un starpbibliotēku abonementa nodaļas vadītāja
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr.: 67806113
E-pasts: ginta.zalcmane@lnb.lv