Jāzeps Vītols viesojas Esplanādē

14/08/2013
IzdrukātNosūtīt

2013.gada 15.augustā, no plkst. 14:00 līdz 16:00, "Rīgas 2014" kultūras vasarnīcā Esplanādē norisināsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Mākslas un mūzikas centra un Gaujienas Jāzepa Vītola fonda pasākums "Jāzeps Vītols viesojas Esplanādē", kas veltīts izcilajam komponistam Jāzepam Vītolam (1863-1948) un izskanēs gan muzikālos, gan teatrālos priekšnesumos.

Pasākuma īstenotāji, komponista 150. jubilejas gadā, aicina uz teatrālu, izglītojošu prezentāciju "Gaujiena - mana paradīze…". Atmiņās, fotogrāfijās un mūzikā iejutīsies Gaujienas Mūzikas un mākslas skolas direktore Ilze Dāve, memoriālā muzeja "Anniņas" vadītāja Ineta Riepniece un Jāzepa Vītola prototips Jānis Krišjānis. Pasākuma laikā visi interesenti varēs noskatīties filmu par komponistu.

"Kas Latvijai bija, ir un būs Jāzeps Vītols un kas Jāzepam Vītolam bija Gaujiena, to ikviens var uzzināt, saprast un izjust Jāzepa Vītola MŪZIKAS DIENĀS Gaujienā katru vasaru jūlija nogalē. Jāzeps Vītols iemīlēja Gaujienu, savu iedvesmas avotu, savu paradīzi, un Gaujiena iemīlēja Jāzepu Vītolu ne tikai kā dižu komponistu, bet arī kā sirsnīgu, omulīgu, vienkāršu ar humora izjūtu apveltītu cilvēku." (Dzintra Račevska)

Pasākuma otrajā daļā ar dziesmām un dejām uzstāsies tautas tradīciju kopa Budēļi. 15.augusts pēc senajām latviešu tradīcijām un svinamām dienām ir Māras diena. Šajā dienā tika rīkoti pirmie rudens tirgi jeb tā dēvētie Māras tirgi, tāpēc dzirdēsim arī dziesmas par Māru. Tautas tradīciju kopu BUDĒĻI 1981.gadā dibinājuši Ojārs Rode, Jānis Kleperis  un Māra Lejiņa. No 1987.gada kopu vada LNB darbiniece Liena Teterovska un Jānis Kleperis. Grupā darbojas 20 cilvēki un to vecums ir no 6 – 70 gadi.

 

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Liniņa
Sabiedriskās attiecības
Latvijas Nacionālā bibliotēka