Knuta Djupedāla vieslekcija

09/08/2019
Izdrukāt
 Knuts Djupedāls. Foto no privātā arhīva
Knuts Djupedāls. Foto no privātā arhīva
1

14. augustā plkst. 15.00 Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuves lasītavā (5. stāvā) notiks norvēģu pētnieka Knuta Djupedāla (Knut Djupedal) lekcija "World View, Culture, and Folklore" ("Pasaules uzskats, kultūra un folklora"). Lekcijā tiks analizēta saikne starp šiem trim jēgumiem. Noslēgumā zinātnieks dalīsies pieredzē un praktiskos ieteikumos – ko izglītība folkloristikā var dot, kad studijas ir pabeigtas, grāds iegūts un ir jānodrošina iztika. Lekcija notiks angļu valodā. Ieeja bez maksas.

Knuts Djupedāls dzimis 1948. gadā, ieguvis maģistra grādu vēsturē Oregonas Universitātē (ASV) un mākslas maģistra grādu folkloristikā Bergenas Universitātē (Norvēģijā). Viņa profesionālā karjera saistīta ar Norvēģu emigrantu muzeju pie Hāmaras pilsētas – 27 gadus viņš bijis tā direktors, nesen pensionējies. Kā muzeja direktors un kurators viņš veidojis daudzas ekspozīcijas, kas izgaismojušas norvēģu emigrantu kopienu dzīvi Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā un citos kontinentos. Iepriekš Djupedāla kungs veicis zinātniski pētniecisko darbu Norvēģijas Humanitāro zinātņu padomes projektos, kas veltīti emigrācijas un remigrācijas jautājumiem. Viņš pildījis kultūras konservatora pienākumus Sognas un Fjūranes apgabalā, lasījis lekcijas universitātēs Bergenā, Oslo un Stavangerā, kā arī Hāmaras Universitātes Izglītības koledžā. 

Folklorai un kultūrai veltītie Knuta Djupedāla raksti iespiesti izdevumos Norvēģijā, ASV un Lielbritānijā. Publicējumu vidū ir arī grāmata "Amerikabilder" ("Amerikas bildes", 2008).  Viņš bijis Eiropas Migrācijas institūciju asociācijas (The Association of European Migration Institutions (AEMI)) priekšsēdētājs (1996–2002), kā arī prezidents un viceprezidents Amerikas norvēģu vēstures asociācijas (The Norwegian-American Historical Association (NAHA)) Norvēģijas nodaļā (1994–2005).

Aicināti dažādu nozaru interesenti!

 

Informāciju sagatavoja:
Rita Treija
Latviešu folkloras krātuves vadītāja
E-pasts: rita.treija@lulfmi.lv