Konceptizstāde "Es būšu…!"

14/03/2019
IzdrukātNosūtīt
Konceptizstāde "Es būšu…!"
Konceptizstāde "Es būšu…!"
1

No 29. marta līdz 24. aprīlim Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 1. stāva ātrijā būs skatāma Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) konceptizstāde "Es būšu…!". Izstāde ieguvusi "Liepājas kultūras balvu 2018" un veidota, lai veicinātu skolas atpazīstamību un iepazīstinātu potenciālos audzēkņus ar izglītības iespējām, kā arī apliecinātu skolas mūsdienīgumu, radošumu un profesionalitāti. Izstāde apskatāma bez maksas.

Izstādes mērķauditorija ir vispārizglītojošo skolu 8.–9. un 12. klašu audzēkņi, kā arī bērnu mūzikas un mākslas skolu audzēkņi no visas Latvijas.

Izstāde apskatāma LNB DARBA LAIKĀ.

Izstādes ietvaros notiks arī dažādi tematiskie pasākumi, lai iepazīstinātu ar daudzveidīgajām mākslas un mūzikas izglītības programmām, kuras piedāvā LMMDV.

29. martā plkst. 15.00 LNB 1. stāva ātrijā notiks konceptizstādes "Es būšu…!" atklāšana. Pasākumā varēs vērot muzikālus priekšnesumus (LMMDV solistus un kameransambļus) un modes performances – modes un aksesuāru koncepta izstādi, kur tiks eksponēts LMMDV audzēkņu apģērbs, tekstila, ādas un metāla izstrādājuma dizaina produkti.

10. aprīlī plkst. 17.00 LNB 1. stāvā ikviens interesents varēs radoši izpausties vējainā portretu darbnīcā, kuru piedāvās LMMDV Foto dizaina, Reklāmas dizaina, Mākslas un Vizuālā tēla stilistu izglītības programmas. Būs iespēja piedalīties procesā, kurā tiks radīta kartīte ar paša dalībnieka portretu. Darbnīcas aktivitātes notiks vairākos posmos – "Vējainā" vizuālā tēla noformēšana, studijas portreta uzņemšana (ar Liepājas galveno specefektu – vēju), digitālā apstrāde un drukāšana, augstspiede – fotogrāfijas papildināšana ar grafiskiem elementiem (ja dalībnieks nevēlēsies fotografēties, būs iespēja piedalīties šajā posmā arī atsevišķi). Noslēdzošais posms būs kartītes izgriešana un noformēšana. Darbnīca būs veidota, lai demonstrētu to, ka nozares savā starpā ir saistītas, viena otru var papildināt un radīt ko unikālu. Katrs dalībnieks izgatavoto kartīti varēs sev paturēt. Papildus norisināsies aktivitāte "Izvējojies Liepājā", lai interesentus iepazīstinātu ar jaunās tūrisma sezonas koncepciju (sekos plašāka informācija).

10. aprīlī plkst. 18.00 Ziedoņa zālē (1. stāvā) notiks vērienīgs koncertuzvedums "Sēd uz sliekšņa pasaciņa" ar Zani Dombrovsku, Andri Ērgli un LMMDV meiteņu kori. Ikvienam apmeklētājam būs iespēja vērot un klausīties visiem iemīļotas Renāra Kaupera, Imanta Kalniņa, Zigmara Liepiņa, Jura Kulakova un Valta Pūces dziesmas no latviešu animācijas filmām "Joka pēc alfabēts", "Kabata", "Laimes lācis", "Ness un Nesija", "Zaķīšu pirtiņa", "Sēd uz sliekšņa pasaciņa" un citām. Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties "Biļešu Paradīze" kasēs visā Latvijā: www.bilesuparadize.lv.

15. aprīlī plkst. 13.00 1. stāva ātrijā varēs piedalīties "Klasiskās ģitāras dienā", jo norisināsies koncerts un klasiskās ģitāras skolotāju un interesentu metodiskā darbnīca. 

24. aprīlī plkst. 14.00 sadarbībā ar Latvijas Dizaina gada balvu un Latvijas Nacionālo kultūras centru norisināsies diskusija "Dizains – Izglītība".

24. aprīlī plkst. 17.00 notiks džeza vakars, kurā brīvā atmosfērā uzstāsies LMMDV populārās un džeza nodaļas audzēkņi, pedagogi un viesi no Latvijas un ārvalstīm.  

 

Papildu informācija:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr.: +371 26472501
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv

No 16. augusta plkst. 20.00 līdz 19. augusta plkst. 8.00 sakarā datorsistēmu un inženiertehnisko sistēmu pārbaudi nebūs pieejami Latvijas Nacionālās bibliotēkas e-pakalpojumi (to skaitā digitālās kolekcijas, datubāzes, Nacionālā enciklopēdija, Kultūras kanons). Atvainojamies par neērtībām!