Konference "Literatūras zināšanas mūsdienīgam bibliotekāram"

10/05/2019
IzdrukātNosūtīt
Publicitātes foto
Publicitātes foto
1

2019. gada 20. maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Konferenču centrā notiks konference "Literatūras zināšanas mūsdienīgam bibliotekāram". Konferences sākums plkst. 10.00. Dalība bez maksas.

Konference ar šādu nosaukumu, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam, norisinās jau otro gadu kā LNB Bibliotēku attīstības centra, Latvijas Bibliotekāru biedrības un šogad arī Latvijas Universitātes (LU) Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļas sadarbībā īstenots profesionālās pilnveides projekts. Tā mērķis ir veidot tradīciju bibliotekāru auditoriju augstā profesionālā līmenī informēt par norisēm laikmetīgajā grāmatniecībā un spilgtākajiem latviešu valodā izdotajiem oriģinālliteratūras un tulkotajiem darbiem, tādējādi sekmējot mūsdienīgu publisko bibliotēku krājuma veidošanu, iekļaujot tajā augstas kvalitātes daiļliteratūru.

Konferencē ar priekšlasījumiem par mūsdienu daiļliteratūras tendencēm piedalīsies vadošie literatūrzinātnes pētnieki no LU Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļas: Ingus Barovskis, Ojārs Lāms, Edmunds Trumpa, Ieva Kalniņa, kā arī LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta vadošā pētniece Eva Eglāja-Kristsone.
 
PIETEIKŠANĀS (līdz 15. maijam)
PROGRAMMA (PDF)