Krājuma izlase "Eiropas Parlamenta vēlēšanas gaidot"

24/04/2019
Izdrukāt
Publicitātes foto
Publicitātes foto
1

Tuvojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām, no 25. aprīļa līdz 25. maijam Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ekonomikas un tiesību zinātņu lasītavā (2. stāvā) būs apskatāma tematiska krājuma izlase "Eiropas Parlamenta vēlēšanas gaidot". Ieeja bez maksas.

Krājuma izlasē iekļauti gan normatīvie dokumenti, gan monogrāfijas no LNB krājuma, kas vēsta par Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Aptverti jautājumi par to, kas ir Eiropas Parlaments, kā notiek Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kā arī par Latvijas dalību vēlēšanās.

Eiropas Parlamenta deputātu skaits ir 751. Tos ievēl 28 paplašinātās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Kopš 1979. gada deputāti tiek ievēlēti tiešās vispārējās vēlēšanās, kas notiek reizi piecos gados. Kārtējās vēlēšanas norisināsies no 2019. gada 23. maija līdz 26. maijam, Latvijā tās notiks 25. maijā. Latvija ir viens vēlēšanu apgabals, no kura jāievēl astoņi deputāti. Par astoņiem mandātiem cīnīsies 246 deputāta amata kandidāti no 16 partijām.

Vēlēšanās var piedalīties visi balsstiesīgie Latvijas pilsoņi, kā arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņi. Katrs vēlētājs ir reģistrēts noteiktā vēlēšanu iecirknī atbilstoši reģistrētajai dzīvesvietai.

Jāatzīmē, ka gatavojoties šī gada vēlēšanām, Eiropas Parlaments izveidoja tiešsaistes kopienu (https://www.soreizesbalsosu.eu), kuras mērķis ir mudināt piedalīties vēlēšanās ar saukli "Šoreiz es balsošu!".

25. maijā no plkst. 7.00 līdz 20.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) darbosies Eiropas Parlamenta vēlēšanu iecirknis Nr. 32. Dienas gaitā no plkst. 10.00 līdz 17.00 vēlētāji, kuri reģistrēti šajā iecirknī, kā arī citi interesenti aicināti piedalīties daudzveidīgās LNB vēlēšanu dienas PROGRAMMAS aktivitātēs. Dalība bez maksas.

Atgādinām, ka Eiropas Parlamenta vēlēšanu iecirkni var nomainīt līdz 7. maijam – gan Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā (https://www.pmlp.gov.lv), gan klātienē.

Krājuma izlase apskatāma lasītavas DARBA LAIKĀ.

 

Papildu informācija:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr.: +371 26472501
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv