Krājuma izlase "Nobela prēmijas laureāti literatūrā latviski: Amerikas, Āzijas, Āfrikas kontinentu rakstnieki"

23/10/2017
Izdrukāt
Attēls no Encyclopedia Britannica Academic Edition
Attēls no Encyclopedia Britannica Academic Edition
1

Līdz 30. novembrim Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavā (2. stāvā) apskatāma grāmatu izlase "Nobela prēmijas laureāti literatūrā latviski: Amerikas, Āzijas, Āfrikas kontinentu rakstnieki". Tā veltīta Nobela prēmijas laureātiem literatūrā, kuru darbi ir pieejami latviešu valodā.

No 1901. gada Stokholmā 10. decembrī Zviedrijas Akadēmija pasniedz Nobela prēmiju literatūrā par izcilu literāro darbību ar ideālistisku ievirzi, kas cilvēcei devusi vislielāko labumu, neatkarīgi no personas rases, dzimuma, tautības vai reliģiskās piederības. Šī ir prestižākā literārā prēmija pasaulē. Līdz 2017. gadam saņemtas 113 prēmijas. Laureāti ir ne tikai rakstnieki, dzejnieki, bet arī mūziķi, vēsturnieki, politiķi, filozofi. Nobela prēmijai vairākkārt izvirzīta arī latviešu dzejniece, rakstniece, tulkotāja Vizma Belševica.

Liela daļa Nobela prēmijas laureātu darbi ir tulkoti latviešu valodā, tāpēc LNB Humanitāro un sociālo zinātņu lasītava gada garumā iepazīstina apmeklētājus ar cikla "Nobela prēmijas laureāti literatūrā latviski" trīs tematiskām krājuma izlasēm: "Ziemeļvalstu rakstnieki", "Eiropas rakstnieki" un "Amerikas, Āzijas, Āfrikas kontinentu rakstnieki". Cikla pirmā grāmatu izlase "Ziemeļvalstu rakstnieki" LNB bija apskatāma no 14. marta līdz 30. aprīlim, otrā "Eiropas rakstnieki" - no 8. augusta līdz 16. oktobrim.

DARBA LAIKI
P.-Pk. 9.00–20.00
S.-Sv. 10.00–17.00

 

Papildu informācija:
Inga Vovčenko
Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavas vadītāja
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr.: 67806123
E-pasts: inga.vovcenko@lnb.lv