Kuratores Kristīnes Zaļumas ekskursija izstādē "Neredzamā bibliotēka"

02/09/2019
Izdrukāt
Foto: Kristians Luhaers
Foto: Kristians Luhaers
1

Trešdien, 4. septembrī, plkst. 17.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunajā izstādē "Neredzamā bibliotēka" (1. stāva izstāžu zālē) notiks LNB pētnieces, izstādes kuratores Kristīnes Zaļumas ekskursija. Dalība bez maksas, bet vietu skaits ierobežots. Lūdzam reģistrēties ŠEIT.

Pēc ekskursijas, plkst. 18.00, LNB Draugu telpā (1. stāvā) notiks pirmais pasākums izstādes pasākumu programmā: saruna par Latvijas nacionālo atmiņas un izglītības institūciju vēsturiskajām kolekcijām. Sarunu vadīs un ar priekšlasījumu "Rakstīto kultūras vērtību apzināšana un uzkrāšana Latvijas Republikas pastāvēšanas pirmajos desmit gados (1918–1928)" atklās Gints Zelmenis, vēsturnieks, Latvijas Nacionālā Arhīva vecākais eksperts.

Izstāde "Neredzamā bibliotēka" ir veltīta LNB krājuma veidošanās sākotnei pirms simts gadiem. Tā stāsta par 14 vēsturiskām bibliotēkām, kas daļēji nonāca LNB krājumā līdz ar bibliotēkas dibināšanu. Ieskats šajās LNB kolekcijās ļauj paviesoties 18.–19. gadsimta sabiedrisko un privāto bibliotēku rekonstrukcijās, atklājot ne vien pašu vēsturisko kolekciju unikalitāti un līkumotos ceļus līdz Nacionālajai bibliotēkai, bet arī vēstījot par cilvēkiem, kas tās veidojuši. Tikpat nozīmīga kā atskatīšanās pagātnē izstādē ir pievēršanās mūsdienu cilvēka attiecībām ar bibliotēku un lasīšanu.

Izstāde "Neredzamā bibliotēka" apskatāma līdz 2020. gada 1. martam LNB DARBA LAIKĀ. Ieeja bez maksas.

Izstāde "Neredzamā bibliotēka" un tās pasākumu programma norit valsts pētījumu programmas projekta "Dokumentārā mantojuma izpēte sinerģijas starp pētniecību un sabiedrību" ietvaros (Nr. VPP-IZM-2018/1-0022).

 

Papildu informācija:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv
Tālr.: +371 26472501